TYP: a1

Wszystkie ofiary wybuchu na Julius Rütgers to Polacy

czwartek, 28 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Już wiadomo, że trzecią ofiarą wybuchu na zbiornikowcu MT Julius Rütgers jest także Polak. Do wybuchu doszło pod koniec marca w niemieckiej stoczni Meiderich, jednak ciało trzeciej osoby znaleziono dopiero kilka dni temu.Do wybuchu doszło na pokładzie niemieckiej jednostki MT Julius Rütgers. W eksplozji zginęło trzech pracowników, jak się teraz okazuje, wszyscy byli Polakami.

Dwóch mężczyzn, 44 i 46-latka silna eksplozji wyrzuciła do wody. Trzeciej osoby, 58-letniego mężczyzny nurkowie szukali aż do 22 kwietnia. Jego ciało zlokalizowano w pobliżu wejścia na pokład, uwięzione pod stalową drabiną, która prawdopodobnie wygięła się w wyniku wybuchu. Dlaczego odnaleziono je tak późno? Strażacy i policja wyjaśniają, że na pokładzie jednostki wciąż panowało bardzo duże zagrożenie, dlatego też odpowiednie organy wydały zakaz szczegółowej kontroli. Wszystkie ofiary były Polakami.

Przypomnijmy, że wybuch nastąpił w przedniej części statku, powodując płomienie i gęsty czarny dym, który jest widoczny nawet z dystansu kilku kilometrów. Po kilku godzinach ogień został opanowany. Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn eksplozji.
Tagi: wybuch, eksplozja, stocznia, zbiornikowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 June

Na Tahiti skończył wokółziemski rejs Bernard Moitessier na "Joshua"; w morzu spędził 301 dni i przepłynął 31 455 Mm.
sobota, 21 czerwca 1969
Nastąpił start do pierwszych samotnych regat przez Atlantyk; wystartowali J. W. Lawlor na "Sea Serpent" i Andrews na mieczowej "Mermaid" (oba jachty o długości około 4,5 m); wygrał Lawlor, a Andrews nie ukończył wyścigu.
niedziela, 21 czerwca 1891