TYP: a1

Wszystkie ofiary wybuchu na Julius Rütgers to Polacy

czwartek, 28 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Już wiadomo, że trzecią ofiarą wybuchu na zbiornikowcu MT Julius Rütgers jest także Polak. Do wybuchu doszło pod koniec marca w niemieckiej stoczni Meiderich, jednak ciało trzeciej osoby znaleziono dopiero kilka dni temu.Do wybuchu doszło na pokładzie niemieckiej jednostki MT Julius Rütgers. W eksplozji zginęło trzech pracowników, jak się teraz okazuje, wszyscy byli Polakami.

Dwóch mężczyzn, 44 i 46-latka silna eksplozji wyrzuciła do wody. Trzeciej osoby, 58-letniego mężczyzny nurkowie szukali aż do 22 kwietnia. Jego ciało zlokalizowano w pobliżu wejścia na pokład, uwięzione pod stalową drabiną, która prawdopodobnie wygięła się w wyniku wybuchu. Dlaczego odnaleziono je tak późno? Strażacy i policja wyjaśniają, że na pokładzie jednostki wciąż panowało bardzo duże zagrożenie, dlatego też odpowiednie organy wydały zakaz szczegółowej kontroli. Wszystkie ofiary były Polakami.

Przypomnijmy, że wybuch nastąpił w przedniej części statku, powodując płomienie i gęsty czarny dym, który jest widoczny nawet z dystansu kilku kilometrów. Po kilku godzinach ogień został opanowany. Wciąż trwa wyjaśnianie przyczyn eksplozji.
Tagi: wybuch, eksplozja, stocznia, zbiornikowiec
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940