TYP: a1

Trwają poszukiwania zaginionego kitesurfera

wtorek, 6 września 2016
Z mediów/MF
W Zatoce Puckiej trwają poszukiwania kitesurfera, który w poniedziałek po południu wypłynął z Juraty w stronę Helu.


Fot. CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1021901


Jak poinformowało Radio Gdańsk, służby ratownicze na wodach pomiędzy Gdynią a Helem znalazły latawiec, który prawdopodobnie należy do zaginionego kitesurfera. Poszukiwania trwały w poniedziałek do późnych godzin nocnych, dziś z samego rana zostały wznowione. Do poszukiwań mężczyzny skierowano sześć jednostek pływających: statek ratowniczy "Wiatr", łódź patrolową Straży Granicznej i cztery pontony. Z powietrza zatokę patroluje załoga śmigłowca Marynarki Wojennej. Dodatkowo policjanci przeczesują brzeg, od Kosakowa przez cały Półwysep Helski.

30-latek zaginął w poniedziałek po południu – ostatni raz był widziany ok. godz. 15 na wysokości Juraty. Warunki na morzu były trudne - wiatr osiągał prędkość 5 stopni w skali Beauforta. Jest więc możliwe, że mężczyzna mógł zostać zniesiony przez wiatr.
Kitesurfer ma duże szanse na przeżycie, bo był w piance. Akcja będzie prowadzona do skutku.

Tagi: akcja ratownicza, kitesurfer
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883