TYP: a1

Grzegorz Węgrzyn odnaleziony!

poniedziałek, 19 września 2016
Redakcja/MF
Grzegorz Węgrzyn na swoim jachcie Regina R. 18 września wpłynął do portu Freemantle w Australii. Odbywający samotny rejs dookoła świata żeglarz w sierpniu tego roku został uznany za zaginionego.17 maja Grzegorz Węgrzyn wypłynął z Kapsztadu kierując się na wschód, do Australii lub Nowej Zelandii. Wtedy też urwał się z nim kontakt. Zaniepokojeni przyjaciele powiadomili służby ratownicze RPA. Sytuację utrudniał fakt, że „Regina R.” nie była zaopatrzona w sprzęt pozwalający na łączność ze światem, a na Oceanie Indyjskim w tych miesiącach panują niesprzyjające warunki pogodowe.

Centrum Koordynacji Ratownictwa Morskiego w Kapsztadzie poinformowało, że niespodziewanie kapitan Grzegorz Węgrzyn wpłynął do Freemantle wieczorem 18 września. Zgodnie z wiadomością otrzymaną z Australijskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego w Canberze (Australian Maritime Safety Authority) stan zdrowia żeglarza jest dobry.

Od początku rejsu, rozpoczętego 6 czerwca 2015 roku w Szczecinie Grzegorz Węgrzyn borykał się z problemami technicznymi. Najpierw, po dwóch miesiącach wyprawy, około 1000 Mm na południe od Wysp Zielonego Przylądka, zepsuł się komputer z zestawem map i autopilot. Z kolei w kwietniu 2016 roku przy Republice Południowej Afryki awarii uległo olinowanie, a żeglarzowi zaczęły kończyć się fundusze.
Tagi: Grzegorz Węgrzyn, rejs, zaginiony,
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982