TYP: a1

Wypadek na greckiej wyspie

środa, 17 sierpnia 2016
Z mediów/MF
W pobliżu greckiej wyspy Egina (ok. 50 km od Aten) doszło do tragicznej w skutkach kolizji łodzi motorowej i promu turystycznego. Zginęły cztery osoby.


Nie wiadomo, jak to się stało, że obie jednostki znalazły się na kursie kolizyjnym. Z relacji świadków wynika, iż rozpędzona motorówka z impetem uderzyła w statek, który przewoził grupę 25 turystów na plażę. Siła uderzenia była tak duża, że statek został przecięty na pół i zatonął. W efekcie wypadku cztery osoby zginęły (w tym jedno dziecko), cztery zostały ciężko ranne. Obrażeń nie ponieśli pasażerowie motorówki.

Greckie służby nie podają tożsamości ofiar.
Tagi: wypadek, prom, Egina, Grecja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 lutego

Z fortu Lauderdale na Florydzie wystartował w regatach Expo '98 Round the World Rally Kpt. Andrzej Armiński (wraz z Małgorzatą Chwaścikowską); regaty odbyły się w kilkunastu etapach i skończyły się w Lizbonie.
czwartek, 6 lutego 1997
Pierwsze Walne Zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski powołuje na Komandora Mariusza Zaruskiego i na wicekomandora Antoniego Aleksandrowicza.
piątek, 6 lutego 1925