TYP: a1

Kolejna mina wyłowiona z Morza Czarnego

poniedziałek, 28 marca 2022
Z mediów/PAP

Coraz więcej min pływających po Morzu Czarnym neutralizują służby kolejnych krajów. W sobotę i poniedziałek pływające w wodzie ładunki, które przypłynęły prawdopodobnie z Odessy wyłowili tureccy saperzy, kolejny – saperzy rumuńscy.

Mina została zauważona w poniedziałek rano przez załogę rybackiego kutra w pobliżu popularnego wśród turystów kurortu Mamaja. Niedaleko znajduje się również rumuńska baza wojskowa.
Ministerstwo obrony Rumunii podało, że dryfującą 39 mil morskich od wybrzeża minę zdetonowała na pełnym morzu ekipa saperów z okrętu „Wiceadmirał Constantin Balescu”. Jednostka kontynuuje poszukiwania kolejnych ładunków wybuchowych na rumuńskich wodach terytorialnych.
 

Tagi: mina, Morze Czarne
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 August

Wystartowała kolejna edycja regat o Puchar Ameryki; regaty wygrał amerykański jacht "Weatherly" ze skipperem Busem Masbacherem
środa, 15 sierpnia 1962
Odbyły się pierwsze regaty Fastnet na trasie ze startem w Cowes, dookoła Fastnet i metą w Plymouth; regaty wygrał jacht "Jolie Brise"
sobota, 15 sierpnia 1925
Umiera Gustaf Erikson, mieszkaniec Atlantydów, armator ostatnich żaglowców używanych do przewozu różnych ładunków masowych
piątek, 15 sierpnia 1947
Utworzenie w Warszawie Warszawskiego Rzecznego Jacht Klubu
czwartek, 15 sierpnia 1872