TYP: a1

Armator oferuje statek wycieczkowy ukraińskim uchodźcom

niedziela, 20 marca 2022
Z mediów/PAP

Pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy przybiera różne formy, także za granicą. Gubernator włoskiego regionu Liguria poinformował, że jeden z armatorów statków wycieczkowych zaoferował swoją jednostkę uchodźcom przybywającym do Włoch.

Giovanni Toti powiedział, że rozmaite oferty pomocy i przyjęcia uchodźców napływają z różnych stron. Jedna z nich pochodzi od armatora chcącego ugościć Ukraińców na wycieczkowcu. Na statku jest 1800 miejsc, więc jest to gigantyczna baza mieszkaniowa.

Na razie wygląda jednak na to, że propozycja będzie niewykorzystana, bowiem jak podkreśla włoski polityk, na razie stowarzyszenia wolontariatu w Ligurii są w stanie zapewnić miejsca wszystkim uchodźcom.

Do Włoch od początku rosyjskiej agresji przybyło ponad 53 tysiące uchodźców.

 

Tagi: wycieczkowiec, wojna, Ukraina
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861