TYP: a1

"Atlas nieba. Gwiazdy, planety, wszechświat"

środa, 20 kwietnia 2011
MZ

Któż z nas przynajmniej raz w bezchmurną noc nie spoglądał z zachwytem w rozgwieżdżone niebo. Kto nie dał się porwać temu przepięknemu spektaklowi, jaki zafundowała nam natura. Nocne niebo, planety, mgławice, gwiazdy, bliskie winny być żeglarzom, bowiem jak wiemy i jak mówi poeta – a cytowanie poetów jest dzisiaj w modzie – gwiazdy to „przewodniczki łodzi”. 


Cóż, rozwój nowoczesnych technik nawigacyjnych usunął z naszego pola widzenia ów utylitarny charakter wiedzy astronomicznej. Niemniej jednak urzekające piękno pozostało, a dla tych, którzy chcieliby trochę poszerzyć swą wiedzę o ciałach niebieskich, gwiazdozbiorach, układzie słonecznym, wydawnictwo Arkady przygotowało świetną książkę. Czytelnik znajdzie w niej ogromną ilość zdjęć przestrzeni kosmicznej, księżyca, planet, obejrzy mapy nieba, zarówno tego, które oglądać możemy z naszej półkuli, jak i tego, które widoczne jest z półkuli południowej. Pozna także trochę historii astronomii, podboju kosmosu i dowie się o współczesnym stanie badań naukowych, a wszystko to podane zostało w niezwykle atrakcyjnej formie, za pomocą barwnych zdjęć, rysunków i reprodukcji, bez uciążliwego i nudnego wykładu.Wydawnictwo Arkady

Warszawa 2010

stron 240

cena: 59,90 zł.


UWAGA, KONKURS!


1. Na Tawernie Skipperów
  • Aby zostać właścicielem jednego z dwóch egzemplarzy "Atlasu", wystarczy zamieścić powiązane z żeglarstwem zdjęcie zrobione nocą i otrzymać najlepszą ocenę użytkowników Tawerny Skipperów. 
  • WAŻNE: Każde zdjęcie należy zgłosić do konkursu, przesyłając link do niego na adres info@tawernaskipperow.pl. Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę.
2. Na Facebooku
  • Trzeci egzemplarz książki przeznaczyliśmy dla osoby, która zamieści nocne zdjęcie na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Konkurs trwa do 11.05.2011 r., do godziny 12:00.

Zdjęcia zgłoszone do konkursu:


   
   


Zwycięskie zdjęcia z Tawerny Skipperów:


Bonifacio. Widok na warownię

Dar Mlodzieży nocą
...i z Facebooka:


Nabrzeże w Trogirze
Gratulujemy! :)
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 10 August

Zmarł kapitan Zygfryd Zyga Perlicki, legenda polskiego żeglarstwa regatowego
czwartek, 10 sierpnia 2017
Rusza pierwsza edycja Mistrzostw Polski Dezet w Giżycku
sobota, 10 sierpnia 2002
Z inicjatywy Zbigniewa Szpetulskiego i Tadeusza Śpiewakowskiego powstaje Akademicki Klub Morski w Gdyni
niedziela, 10 sierpnia 1952
W Sewilii rozpoczął rejs Ferdynad Magellan, dowodząc flotyllą pięciu statków ("Trynidad", "San Antonio", "Conception", "Victoria", "Santiago"); celem wyprawy było znalezienie przejścia między Ameryką Północną a Południową. Wyprawa trwała prawie trzy lata,
środa, 10 sierpnia 1519