TYP: a1

Storm Dunlop "Pogoda" + konkurs

środa, 25 kwietnia 2012
MZ

Na początek dygresja: jeśli ktoś nazywa się Storm, to czym może się zajmować, jak nie pogodą. Również drugi człon nazwiska – Dunlop, może determinować zainteresowania, jeśli nie w kierunku przemysłu gumowego, to właśnie w stronę meteorologi. Tyle o wpływie imion i nazwisk na wybór zawodu. Wróćmy zatem do prezentowanej książeczki.


W podtytule ma takie słowa - „pogodny poradnik, bawi, uczy, zaskakuje”. I tak jest w rzeczywistości. Na niewielu stronach udało się autorowi zawrzeć mnóstwo informacji, wzbogaconych barwnymi zdjęciami, dzięki którym łatwiejsze będzie rozpoznawanie zjawisk atmosferycznych, a zatem przewidywanie zmian pogody. Po przeczytaniu tej książeczki orientujemy się, że meteorologia nie jest „wiedzą tajemną”, a to co obserwujemy na niebie staje się dużo łatwiejsze do interpretacji. Nie tylko łatwiejsze, ale interesujące, wręcz frapujące. I teraz dygresja druga, tym razem bardziej serio podana: wiedza meteorologiczna, rozpoznawanie symptomów zmian pogody, to coś co żeglarzom jest niezwykle przydatne, wręcz niezbędne, zatem polecamy z czystym sumienie sięgnięcie do książki, którą napisał Pan Storm, a która pozwoli nam przewidzieć nadejście sztormu.

Storm Dunlop „Pogoda”

Pogodny poradnik, bawi, uczy, zaskakuje”

Seriaporad.pl

Wydawnictwo HELION

stron: 176

cena: 14,90
UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!

Do rozdania mamy 4 książki „Pogoda”. Trzy dla użytkowników Tawerny Skipperów i jedną dla naszego fana na Facebooku.
Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Temat konkursu to "zjawiska pogodowe". Oczywiście zaobserwowane podczas rejsu :) Zdjęcia należy zamieszczać na naszym portalu. Autorzy 3 zdjęć, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników, wygrają książki.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie zjawiska pogodowego na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 11.05.2012 r., do godziny 12:00.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

 

Zwycięskie zdjęcia:


Milena Czar "Chmury wyznaczają swój własny szlak..."

Marcin Konieczny

Maciej 'Ciosacz' Kurowski "Rożnowskie"

Agata "Niskie chmury"
Zwycięzcom gratulujemy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 September

Powrócił do Szczecina s/y "Stary" pod dowództwem Jacka Wacławskiego; w trakcie rejsu "Stary" m.in. odwiedził stację polarną im. Henryka Arctowskiego oraz opłynął Przylądek Horn.
sobota, 27 września 2003