TYP: a1

Chris Tibbs „Meteorologia – Podręcznik RYA”

środa, 14 listopada 2012
MZ

RYA czyli Royal Yachting Association to instytucja dobrze znana w światku żeglarskim. Wydawane przez nią certyfikaty są cenione na całym świecie. Podobnie ma się z podręcznikami przez nią sygnowanymi. 


Cieszy zatem fakt, że na rynku księgarskim pokazała się ta właśnie książka. Jej autor jest nie tylko światowej klasy żeglarzem, nawigatorem na słynnym katamaranie „Playstation”, ale także cenionym meteorologiem. Zajmuje się również doradztwem, routingiem i przygotowaniem prognoz dla indywidualnych żeglarzy. Można więc śmiało założyć, że wie o czym pisze. I tak jest w istocie. Z reguły podręczniki kładą nacisk na teorię, którą dopiero po jej poznaniu można przekuć w praktykę. W tej książeczce jest i teoria, czyli narzędzie, ale nacisk położono przede wszystkim na instrukcję obsługi owego narzędzia. Takie podejście do tematu niezwykle ułatwia praktyczne wykorzystanie zgromadzonej wiedzy. Autor zadbał także o bardzo czytelny układ książki, a starannie dobrane ilustracje znakomicie dopełniają ten ze wszech miar godny polecenia poradnik. 


Chris Tibbs "Meteorologia, Podręcznik RYA"

Oficyna Wydawnicza  Alma-Press, Warszawa

Stron: 110

Cena: 44,99 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891