TYP: a1

Chris Tibbs „Meteorologia – Podręcznik RYA”

środa, 14 listopada 2012
MZ

RYA czyli Royal Yachting Association to instytucja dobrze znana w światku żeglarskim. Wydawane przez nią certyfikaty są cenione na całym świecie. Podobnie ma się z podręcznikami przez nią sygnowanymi. 


Cieszy zatem fakt, że na rynku księgarskim pokazała się ta właśnie książka. Jej autor jest nie tylko światowej klasy żeglarzem, nawigatorem na słynnym katamaranie „Playstation”, ale także cenionym meteorologiem. Zajmuje się również doradztwem, routingiem i przygotowaniem prognoz dla indywidualnych żeglarzy. Można więc śmiało założyć, że wie o czym pisze. I tak jest w istocie. Z reguły podręczniki kładą nacisk na teorię, którą dopiero po jej poznaniu można przekuć w praktykę. W tej książeczce jest i teoria, czyli narzędzie, ale nacisk położono przede wszystkim na instrukcję obsługi owego narzędzia. Takie podejście do tematu niezwykle ułatwia praktyczne wykorzystanie zgromadzonej wiedzy. Autor zadbał także o bardzo czytelny układ książki, a starannie dobrane ilustracje znakomicie dopełniają ten ze wszech miar godny polecenia poradnik. 


Chris Tibbs "Meteorologia, Podręcznik RYA"

Oficyna Wydawnicza  Alma-Press, Warszawa

Stron: 110

Cena: 44,99 zł.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 December

Zginął z rąk amazońskich piratów sir Peter Blake, niezwykły żeglarz, podróżnik i ekolog. Był jednym żeglarzem, który brał udział w pierwszych pięciu edycjach regat Whitbread (w latach 1989-1990 na jachcie "Steinlager" zwyciężył we wszystkich sześciu etapa
czwartek, 6 grudnia 2001
Krzysztof Kolumb podczas swej pierwszej ekspedycji odkrył Haiti; dwa tygodnie później "Santa Maria" weszła na mieliznę i statek uznano za stracony.
piątek, 6 grudnia 1492