TYP: a1

Żeglarskie święto w Gdyni już za tydzień

czwartek, 21 czerwca 2012
Już za tydzień rozpocznie się największe w Polsce święto żeglarstwa sportowego. Od 27 czerwca do 8 lipca oczy sympatyków tej dyscypliny sportu zwrócone będą na VOLVO GDYNIA SAILING DAYS. Żeglarskie Dni Gdyni odbędą się po raz trzynasty. Honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- To najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w kalendarzu Polskiego Związku Żeglarskiego. Zgodnie z tradycją ostatnich lat odbędzie się w formie festiwalu żeglarskiego. Dla publiczności atrakcje czekają nie tylko na wodzie - podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy PZŻ.

Głównym organizatorem Volvo Gdynia Sailing Days jest miasto. W tym roku impreza odbędzie się nieco szybciej niż w poprzednich sezonach, a ma to związek z igrzyskami olimpijskimi. W programie jest pięć regat. 27 czerwca zmagania zainauguruje Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach olimpijskich i przygotowawczych: 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial i Laser 4.7.

- Program tak został ułożony, aby mogli się zaprezentować żeglarze wszystkich pokoleń, od najmłodszych adeptów po utytułowanych zawodników. Ponadto przygotowano blok imprez, które mają przybliżyć żeglarstwo osobom, które na co dzień z naszą dyscypliną się nie stykają. Będą rozmaite atrakcje na plaży, o które zadbają m.in. Volvo i Kredyt Bank - dodaje dyrektor Chamera.

Doskonałą promocją żeglarstwa powinien być EUROSAF Sailing Freestyle Event. 30 czerwca i 1 lipca zaprezentują się najszybsze jednostki żeglarstwa regatowego m.in. z klas: 49er, 29er i klasy A katamaranów. Natomiast na 7 i 8 lipca planowane są dni otwarte Volvo. W ich trakcie ma zostać zorganizowana uroczystość pożegnania żeglarskiej reprezentacji Polski, która wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Londynie. Ponadto przez cały okres trwania imprezy, od 27 czerwca do 8 lipca, funkcjonować będzie miasteczko Volvo.

Na wodzie najtłoczniej będzie 6 i 7 lipca. Finiszować będą regaty o mistrzostwo Półkuli Wschodniej w klasie Star, w której na co dzień startują Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Jednocześnie w Basenie Prezydenckim trwać będą mistrzostwa Polski w match racingu, a najmłodsi adepci żeglarstwa rywalizować będą w Pucharze Trenerów w klasie Optimist.

PROGRAM VOLVO GDYNIA SAILING DAYS

27-29 czerwca
Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial, Laser 4.7

30 czerwca - 1 lipca
EUROSAF Sailing Freestyle Event; Dni High Performance w kl. 49er, 29er, katamarany klasy A

1-7 lipca
Mistrzostwa Półkuli Wschodniej w klasie Star (EHC 2012 Gdynia)

6-8 lipca
Mistrzostwa Polski w Match Racingu

6-8 lipca
Puchar Trenerów w klasie Optimist

INNE ATRAKCJE

27 czerwca - 8 lipca
Miasteczko Volvo - Marina Gdynia

7-8 lipca
Dni Otwarte Volvo.

Premiera Volvo V40. Spotkanie z olimpijską reprezentacją Polski w żeglarstwie

Więcej informacji: www.gdyniasailingdays.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 December

W Berdyczowie urodził się Józef Korzeniowski, pisarz marynista, znany później jako Joseph Conrad; jako młody człowiek wyemigrował do Anglii, gdzie zaciągnął się na statek. Po latach służby na morzu osiadł w południowej Anglii, gdzie zmarł w 1925 r.
czwartek, 3 grudnia 1857