TYP: a1

Startuje Volvo Gdynia Sailing Days

wtorek, 26 czerwca 2012
Informacja prasowa

Źródło: www.gdyniasailingdays.org
W środę około godziny 11.30 rozpoczną się pierwsze wyścigi regat o Puchar Prezydenta Gdyni, które jednocześnie zainaugurują Volvo Gdynia Sailing Days. Żeglarskie Dni Gdyni odbędą się po raz trzynasty z rzędu.


Już na początku gdyńskiego festiwalu zapowiada się na dobrą żeglarską przygodę na wodzie. - Prognozy mówią o deszczu, ale ma być też dobry wiatr do ścigania. Uczestnicy muszą być przygotowani na około 3-4 godzin rywalizacji na wodzie - informuje Sebastian Wójcikowski, kierownik YKP Gdynia, czyli klubu, który współorganizuje pierwszą część współzawodnictwa w ramach Volvo Gdynia Sailing Days. Na śmiałków, którzy zechcą się zmierzyć z wodą pod i nad łódkami w sześciu klasach, biuro zawodów czeka nawet w inauguracyjnym dniu. - Kto nie zdąży zapisać się we wtorek, może to uczynić w środę rano. Pierwszy wyścig planujemy około 11.30 - dodaje kierownik Wójcikowski.

Żeglarze z klas: 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial, Laser 4.7 od środy do piątku codziennie mają rozgrywać po trzy wyścigi. Trasy ustawiane będą w okolicach Bulwaru Nadmorskiego. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, sędziowie wytyczać będą tak boje zwrotne, aby rywalizacja odbywała się jak najbliżej brzegu, a tym samym była jak najlepiej widoczna. Uroczyste otwarcie regat odbędzie się już po pierwszych startach, w środę o 19.00 w Contrast Cafe. Ceremonia nagrodzenia najlepszych planowana jest 29 czerwca o 16.00.

- Zapraszamy nie tylko sympatyków żeglarstwa, gdyż dużo atrakcji przygotowaliśmy również na brzegu. Przez cały czas trwania Volvo Gdynia Sailing Days w Marinie Gdynia od 10.00 do 18.00 funkcjonować będzie miasteczko Volvo. Zależy nam, aby żeglarstwo przybliżyć jak największej rzeszy mieszkańców miasta i turystom - podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy PZŻ.

Głównym organizatorem święta żeglarskiego jest miasto Gdynia, a przy tym przedsięwzięciu ściśle współpracują również miejscowy GOSiR i Polski Związek Żeglarski. Łącznie w ramach imprezy, która trwać będzie do 8 lipca, odbędzie się aż pięć regat, w których zaprezentują się wszystkie żeglarskie pokolenia, od najmłodszych adeptów tej dyscypliny po uczestników igrzysk olimpijskich.

- Najliczniej obsadzonymi regatami będzie Puchar Trenerów. W klasie Optimist spodziewamy się około 230 uczestników. Natomiast najbardziej prestiżową rywalizacją będą Mistrzostwa Półkuli Wschodniej w olimpijskiej klasie Star. Wiele atrakcji czeka również w dwa kolejne weekendy. Zaprezentujemy m.in. najszybsze klasy żeglarstwa sportowego, a Volvo zapowiada premierę Volvo V40 - dodaje dyrektor Chamera.

PROGRAM VOLVO GDYNIA SAILING DAYS

27-29 czerwca
Puchar Prezydenta Miasta Gdyni w klasach 470, 420, 29er, Europa, Laser, Laser Radial, Laser 4.7

30 czerwca - 1 lipca
EUROSAF Sailing Freestyle Event - Dni High Performance w kl. 49er, 29er, katamarany klasy A

1-7 lipca
Mistrzostw Półkuli Wschodniej w klasie Star

6-8 lipca
Mistrzostw Polski w Match Racingu

6-8 lipca
Puchar Trenerów w klasie Optimist

INNE ATRAKCJE
27 czerwca - 8 lipca
Miasteczko Volvo - Marina Gdynia

7-8 lipca
Dni Otwarte Volvo
Premiera Volvo V40. Spotkanie z olimpijską reprezentację Polski w żeglarstwie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 May

Odszedł na wieczną wachtę niezwykle zasłużony instruktor ZHP hm. Jan Sauer, bosman, oficer a od 1972 kapitan żaglowca s/y Zawisza Czarny
piątek, 8 maja 2020
W Cannes zwodowano katamaran "Club Med", który następnie pod dowództwem Granta Daltona wygrał regaty The Races.
poniedziałek, 8 maja 2000
Giovanni Soldini na "Fila" wygrywa 4 edycję regat Around Alone jako pierwszy nie Francuz.
piątek, 8 maja 1998