TYP: a1

Volvo Gdynia Sailing Days 2012

niedziela, 3 czerwca 2012
Po raz trzynasty żeglarska stolica Polski zaprasza do udziału w największej imprezie żeglarskiej 2012 roku „Volvo Gdynia Sailing Days” – Żeglarskie Dni Gdyni.

W dniach 26 czerwca – 08 lipca w najatrakcyjniejszych częściach Gdyni odbędzie się wiele imprez żeglarskich i kulturalnych.

O pierwsze trofeum „Volvo Gdynia Sailing Days” - Puchar Prezydenta Miasta Gdynia w dniach 27-29 czerwca powalczą najlepsi żeglarze w klasach 420, 470, Laser, Laser Radial, Laser 4.7 oraz Europa. Na starcie zobaczymy polską i europejską czołówkę żeglarzy.

W tym roku ponownie odbędzie się pełen emocji pokaz High Performance czyli wyścigi szybkich i widowiskowych klas regatowych 49-er, 29-er, katamaran klasy A. Zaplanowano również wyczekiwany przez wszystkich pojedynek Kietesurfing vs. Windsurfing. W programie również regaty w konkurencji Freestyle rozgrywane pod patronatem Europejskiej Federacji Żeglarskiej EUROSAF. Pierwsze starcie już 30 czerwca. Pokaz będzie doskonałą okazją do spotkania z najlepszymi polskimi żeglarzami regatowymi oraz doświadczenia wyścigów nie tylko „na własne oczy” – wśród widzów wybrani zostaną szczęśliwcy którzy będą mogli spróbować swoich sił podczas „lekcji z mistrzem”.

Od 1 do 8 lipca będziemy mogli śledzić rywalizację w regatach o Mistrzostwo Półkuli Wschodniej w olimpijskiej klasie Star współorganizowanych przez Yacht Klub Stal Gdynia. To ostatnia okazja w Polsce by zobaczyć łódź, na której o olimpijski medal w Londynie powalczy Mateusz Kusznierewicz z Dominikiem Życkim.

Ostatnimi regatami będą emocjonujące zmagania najmłodszych żeglarzy o „Puchar Trenerów” w klasie Optimist, które odbędą się w dniach 6 - 8 lipca organizowane przy współpracy z Yacht Klubem Polski Gdynia oraz Mistrzostwa Polski w Match Racingu rozgrywane w prestiżowej lokalizacji Basenu Prezydenta.

Oprócz części sportowej, organizatorzy Volvo Gdynia Sailing Days przy współpracy z Volvo i autoryzowanym dealerem Drywa oraz Miasto Gdynia, GOSiR Gdynia i Polski Związek Żeglarski zapraszają na codzienne wydarzenia rekreacyjne i kulturalne do żeglarskiego miasteczka na plaży Śródmieście i Skwerze Kościuszki. Podczas regat odbędą liczne pokazy i występy, a dla aktywnych zaplanowano turnieje i możliwości nauki żeglowania.

Volvo Gdynia Sailing Days to pierwsze w historii Polski cykliczne międzynarodowe regaty żeglarskie. To także obok niemieckiego Tygodnia Kilońskiego (Kieler Woche) najważniejsze święto żeglarstwa regatowego w obrębie basenu Morza Bałtyckiego.

Regaty Volvo Gdynia Sailing Days są liczone do rankingu Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF co sprawia, że startują w nich najlepsi żeglarze. Wysoka ranga wydarzenia i kompleksowe wykorzystanie wszystkich możliwości miasta powodują duże zainteresowanie mieszkańców, turystów i mediów.

Wyścigi jachtów jak i wszystkie imprezy towarzyszące oferują zawodnikom, turystom i mieszkańcom miasta wiele zabawy, wspaniałe widowisko i emocjonujące wrażenia.

Szczegółowy program regat, wydarzeń, galerie i relacje znajdują się na stronie internetowej www.gdyniasailingdays.org.

Zapraszamy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973