TYP: a1

Żeglarski Puchar Trójmiasta w finale ogólnopolskiego konkursu

poniedziałek, 15 września 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Już po raz dwunasty rozstrzygnięty został konkurs Pomorskiej Organizacji Turystycznej na najlepszy produkt turystyczny województwa pomorskiego. W trójce wyróżnionych inicjatyw znalazł się Żeglarski Puchar Trójmiasta!

Żeglarski Puchar Trójmiasta

Trójmiejskie regaty to jedyny projekt z Pomorza, zgłoszony w kategorii wydarzenie cykliczne, który zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału. Pozostali kandydaci to Centrum Nauki Experyment w Gdyni oraz Parkiem Rekreacyjno - Edukacyjnym Sea Park w Sarbsku. Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty, których gospodarzami są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot a organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski.

To dla nas bardzo duże wyróżnienie, tym bardziej, że Żeglarski Puchar Trójmiasta realizowany jest dopiero od dwóch lat. Cieszę się, że formuła regat została doceniona nie tylko przez uczestników i mieszkańców, lecz także przez jurorów regionalnego etapu konkursu Polski Produkt Turystyczny – mówi Bogusław Witkowski, Prezes Zarządu Pomorskiego Związku Żeglarskiego. To przykład unikalnej współpracy samorządów, klubów sportowych oraz władz wojewódzkich i dowód na to, że wydarzenia sportowe znacząco przyczyniają się do promocji miast i regionów.

Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty adresowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, mieszkańców województwa pomorskiego oraz turystów. Celem wydarzenia jest integracja środowisk żeglarskich, promocja walorów miast-gospodarzy oraz popularyzacja żeglarstwa, jako formy rekreacji. To wielopokoleniowe spotkanie na wodzie i lądzie, odwołujące się do bogatych tradycji żeglarskich regionu, gromadzące setki uczestników. Kolejna edycja imprezy odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja 2015 i tradycyjnie już otworzy sezon żeglarski na Zatoce Gdańskiej.

Nagrodę dla Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odbierze Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki, 3 października w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Laureaci etapu regionalnego konkursu Polski Produkt Turystyczny zgłoszeni zostaną do eliminacji ogólnopolskich, w ramach których walczyć będą o uzyskanie Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej gwarantującego dostanie się do elitarnego grona topowych produktów Polski promowanych w ramach kampanii krajowych i zagranicznych. Zwycięzców poznamy w październiku.

Zapraszamy do odwiedzania:

www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta
www.pozz.org.pl www.facebook.com/pozzegl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 29 June

Wystartował ze Świnoujścia s/y "Asterias" pod dowództwem Kapitana Aleksandra Lipińskiego w rejs dookoła świata na trasie Świnoujście, Bermudy, Kanał Panamski, Tahiti, Australia, Mauritius, Kapsztad, Świnoujście.
wtorek, 29 czerwca 1976
W kolejnych regatach Bermudy-Europa z metą w hiszpańskim porcie Bayona wziął udział "Dar Szczecina" z Kapitanem Jerzym Kraszewskim.
czwartek, 29 czerwca 1972
Z Helu wyruszył s/y "Freya" z Kpt. Dariuszem Boguckim; żeglarze dotarli do portu Godthab na Grenlandii i powrócili do kraju 19 września.
niedziela, 29 czerwca 1969
Wyruszył w pierwszy rejs 300-tonowy flagowy statek szkolny ZHP "Zawisza Czarny" pod Kapitanem Mariuszem Zaruskim; trasa wiodła z Gdyni do Kopenhagi, Londynu, Antwerpii, Amsterdamu i z powrotem do Gdyni.
sobota, 29 czerwca 1935
W Greenock wodowany został herbaciany kliper "Ariel", m.in. uczestnik regat kliprów w 1866 r., w których startowały trzy najsłynniejsze klipry "Teaping", "Ariel", "Serica"; trasę z Fu-czou do Londynu pokonały w 99 dni; zwyciężył "Teaping" z przewagą 12 mi
czwartek, 29 czerwca 1865