TYP: a1

Mini Niebieska Szkoła - edukacja podczas rejsu

czwartek, 2 kwietnia 2015
Informacja prasowa
"Mini Niebieska Szkoła" to tygodniowy rejs dla młodzieży na pokładzie żaglowca Fryderyk Chopin. Oprócz codziennych zajęć żeglarskich – pracy z żaglami przy manewrach, czy sterowania podczas wacht nawigacyjnych, będzie podczas niego realizowany autorski program edukacyjny. Specjalnie przygotowane zajęcia mają na celu pokazanie jak działają otaczające nas zjawiska -  i to w bardzo przystępny sposób!


Dlaczego żaglowiec płynie? Co czuł Odyseusz podczas swoich podróży? Jakie zwierzęta możemy spotkać w Bałtyku? Na takie pytania dużo łatwiej odpowiedzieć podczas rejsu morskiego, niż w szkolnej ławce. Odpowiedzi natomiast zostaną w pamięci na dużo dłużej. Zajęcia będą prowadzić doświadczeni nauczyciele pływający na Niebieskich Szkołach, którzy poza lekcjami będą do dyspozycji młodzieży, a z chętnymi poszerzą również ich zagadnienia ze szkół macierzystych.

Program "Mini Niebieska Szkoła" realizowany będzie w ramach "Rejsu po szwedzkie śledzie", który odbędzie się w dniach 9-16 maja w Gdyni. W dniu rozpoczęcia, żaglowiec STS Fryderyk Chopin będzie czekał na załogę w towarzystwie Daru Pomorza i Błyskawicy na Skwerze Kościuszki. Po podstawowym szkoleniu z obsługi statku, wyruszy on w pierwszy etap rejsu - kierując się na północny zachód, do Szwecji.

Więcej informacji i zapisy
Tagi: Mini Niebieska Szkoła, rejs, Gdynia, Szwecja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601