TYP: a1

Pierwsze wyścigi Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta za nami

niedziela, 25 maja 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Żeglarski Puchar Trójmiasta
23 maja drugą edycję trójmiejskich regat otworzył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Gospodarz pierwszego dnia imprezy życzył wszystkim uczestnikom stopy wody pod kilem. O godzinie 11.00 załogi wystartowały z Mariny Sopot do pierwszego wyścigu.

Do udziału w regatach zgłosiło się prawie 60 jednostek, wśród nich zabytkowy, drewniany jacht Dana, nowoczesny Trimaran Catchup oraz imponujący jacht ENERGA, ze Zbigniewem Gutkiem Gutkowskim za sterem. Po krótkim wyścigu na wysokości molo w Sopocie, jachty popłynęły do Górek Zachodnich, gdzie na uczestników czekało wieczorne świętowanie na terenie Ośrodka AZS Galion.. W trakcie drugiego biegu, na zawodników czekała pełna gama atmosferycznych wrażeń. W tracie wyścigu wiatr zmienił kierunek o 180 stopni a halsowanie zastąpiła żegluga z wiatrem. Zakończenie zmagań na wodzie nie oznaczało końca emocji. Reprezentanci załóg stanęli w szranki o 10-litrową beczkę rumu ufundowaną przez patrona medialnego imprezy – portal Trojmiasto.pl. Najsprawniejszą załogą okazał się jacht Le Voyageur.

Start do ostatniego wyścigu Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 10.00, natomiast finał trzydniowych regat odbędzie się w Marinie Gdynia o godzinie 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczestnicy regat oraz kibice.

Zapraszamy do odwiedzania: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl, www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 August

Zmarł wybitny żeglarz regatowy Roman Szadziewski; największe sukcesy sportowe odnosił w klasie "Latający Holender"
niedziela, 18 sierpnia 2002
Zakończenie w Melbourne wokółziemskiego rejsu non-stop niepełnosprawnego Vinny Lauwersa na jachcie "Vision Quest"
piątek, 18 sierpnia 2000
Wyruszył w pierwszy powojenny samotny rejs Bolesław Kowalski na "Sawie"; po 5 dniach żeglugi i przebyciu około 500 mil jacht powrócił do Gdyni
niedziela, 18 sierpnia 1963
Na jachcie "Stormway" zakończył okołoziemski rejs Alfred Petersen, przebywający trasę z Nowego Jorku, poprzez Kanał Panamski, Markizy, Cieśninę Torresa, Morze Czerwone do portu wyjścia
poniedziałek, 18 sierpnia 1952
W Poznaniu powstaje Yacht Klub Poznański, który później zmienił nazwę na Jacht Klub Wielkopolski
piątek, 18 sierpnia 1933