TYP: a1

Pierwsze wyścigi Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta za nami

niedziela, 25 maja 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Żeglarski Puchar Trójmiasta
23 maja drugą edycję trójmiejskich regat otworzył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Gospodarz pierwszego dnia imprezy życzył wszystkim uczestnikom stopy wody pod kilem. O godzinie 11.00 załogi wystartowały z Mariny Sopot do pierwszego wyścigu.

Do udziału w regatach zgłosiło się prawie 60 jednostek, wśród nich zabytkowy, drewniany jacht Dana, nowoczesny Trimaran Catchup oraz imponujący jacht ENERGA, ze Zbigniewem Gutkiem Gutkowskim za sterem. Po krótkim wyścigu na wysokości molo w Sopocie, jachty popłynęły do Górek Zachodnich, gdzie na uczestników czekało wieczorne świętowanie na terenie Ośrodka AZS Galion.. W trakcie drugiego biegu, na zawodników czekała pełna gama atmosferycznych wrażeń. W tracie wyścigu wiatr zmienił kierunek o 180 stopni a halsowanie zastąpiła żegluga z wiatrem. Zakończenie zmagań na wodzie nie oznaczało końca emocji. Reprezentanci załóg stanęli w szranki o 10-litrową beczkę rumu ufundowaną przez patrona medialnego imprezy – portal Trojmiasto.pl. Najsprawniejszą załogą okazał się jacht Le Voyageur.

Start do ostatniego wyścigu Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 10.00, natomiast finał trzydniowych regat odbędzie się w Marinie Gdynia o godzinie 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczestnicy regat oraz kibice.

Zapraszamy do odwiedzania: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl, www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942