TYP: a1

Wystartowały zgłoszenia do Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

wtorek, 17 marca 2015
Informacja prasowa
Tegoroczna edycja regat odbędzie się w dniach od 29 do 31 maja. Wydarzenie jest okazją do wspólnego przywitania sezonu żeglarskiego i sportowej rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej. Warto już dziś zarezerwować ostatni weekend maja i zgłosić załogę!

Puchar Trójmiasta

Już po raz trzeci miasta Gdynia, Sopot i Gdańsk ugoszczą miłośników żeglarstwa. Wydarzenie rozwija się z każdą edycją i zyskało już liczne grono sympatyków. Zarówno dla stałych uczestników, jak i dla tych, którzy planują wziąć udział po raz pierwszy, dodatkową zachętą powinna być informacja, że Żeglarski Puchar Trójmiasta 2015 to oficjalne regaty Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego.

Załogi ścigać się będą w klasach: KWR, ORC oraz Open (kategorie jachtów: do 7 metrów, od 7 do 9 metrów, powyżej 9 metrów oraz wielokadłubowce powyżej 6 metrów), a regaty zaliczone są do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego. Przewidziane jest również przyznanie nagrody specjalnej – żeglarskiego pucharu Trójmiasta.

Tradycyjnie, jak co roku zmienia się kolejność odwiedzania miast-gospodarzy. Inauguracja trzeciej edycji odbędzie się w Gdyni, następnie po sobotnich wyścigach zawodnicy zacumują jachty w Marinie Sopot. Uczestnicy poprzednich edycji doskonale wiedzą, że drugi dzień regat to również czas wspólnego świętowania. W tym roku wieczorna impreza dla załóg odbędzie się w malowniczo położonej restauracji Flaming&Co. Zakończenie imprezy oraz dekoracja zwycięzców zaplanowana jest na niedzielnie popołudnie w Gdańsku, w rejonie Głównego Miasta.

Kolejna edycja regat świadczy o tym, że formuła wydarzenia łączącego zawody sportowe, integrację oraz promocję mody na żeglowanie po Zatoce Gdańskiej, sprawdziła się i została doceniona przez środowisko żeglarskie. Regaty otrzymały tytuł Turystycznej Imprezy Żeglarskiej Roku 2013 oraz Pomorskiego Wydarzenia Roku 2014. Co ważne, Żeglarski Puchar Trójmiasta znalazł się także w finałowej trójce plebiscytu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej na Produkt Turystyczny Województwa Pomorskiego.

Popularność wydarzeń takich jak Żeglarski Puchar Trójmiasta i rosnące z każdym rokiem grono miłośników wiatru i wody umacnia nas w przekonaniu, że to właśnie na Pomorzu bije serce polskiego żeglarstwa. Trójmiejska inicjatywa to budujący przykład partnerstwa, które przyczynia się do ogólnopolskiej promocji regionu i jego największych walorów – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, patron honorowy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Organizatorem wydarzenia jest Pomorski Związek Żeglarski, sponsorem jest Grupa ENERGA. Odzież dostarczy D.A.D. Sportswear marka, która ubiera żeglarską reprezentację Polski.

Do udziału w regatach zaproszeni są zarówno amatorzy, jak i doświadczeni skipperzy. Rejestracja załóg odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.
Tagi: Żeglarski Puchar Trójmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 July

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940