TYP: a1

Mistrzostwa Polski w Match Racingu - zapowiedź

wtorek, 2 września 2014
Informacja prasowa | Rafał Sawicki
Już w najbliższy piątek czołowe polskie ekipy żeglarskie rozpoczną zmagania o tytuł najlepszej załogi naszego kraju w match racingu. Mistrzostwa Polski odbędą się w dniach 5-7 września 2014 i będzie to pierwsza impreza match racingowa tej rangi zorganizowana w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim.

Match racing

Match racing to najbardziej widowiskowa żeglarska formuła regatowa, kilkadziesiąt krótkich wyścigów rozgrywanych jest bardzo blisko brzegu. Załogi będą rywalizowały na sześciu identycznych jachtach klasy TOM28 specjalnie przygotowanych do regat meczowych, czyli żeglarskich pojedynków jeden na jednego. Załogi na przygotowanych przez organizatorów jachtach „Szczecin 2050”, „Pomorze Zachodnie”, „Polskie LNG”, „Subaru”, „D.A.D” oraz „Marina Club” będzie można obserwować już w czwartek, 4 września podczas sesji treningowej. Natomiast pierwsze starty rozpoczną się w piątek o godzinie 10.00, a zakończą w niedzielę wczesnym popołudniem.

- Na starcie zobaczymy najlepszych, krajowych zawodników regatowych, którzy sklasyfikowani są również na wysokich pozycjach światowego rankingu sterników ISAF. Tytułu broni sopocka załoga Przemysława Tarnackiego, którego pojedynki z kolejnym czołowym polskim sternikiem Markiem Stańczykiem są już ‘klasykami’ i zawsze elektryzują fanów żeglarstwa dominując w agresywne i dynamiczne sytuacje. Stańczyk również ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski, ale ostatnie lata należały właśnie do Tarnackiego. Myślę że do walki dołączą się również Rafał Sawicki, ale przede wszystkim lokalny bohater Patryk Zbroja, który na ostatnich regatach w Kamieniu Pomorskim pokazał doskonałą formę i będzie bardzo groźnym konkurentem. Dodatkowo na jego korzyść przemawia znajomość lokalnego akwenu - przewiduje Maciej Cylupa z Polish Match Tour, organizator zawodów.

LISTA STARTOWA MISTRZOSTW POLSKI – SZCZECIN 2014

IMIĘ I NAZWISKO / KRAJ

  1. Przemysław Tarnacki (POL)
  2. Marek Stańczyk (POL)
  3. Patryk Zbroja (POL)
  4. Rafał Sawicki (POL)
  5. Szymon Szymik (POL)
  6. Tymon Sadowski (POL)
  7. Paweł Górski (POL)
  8. Krzysztof Małecki (POL)
  9. David Chapman (AUS)
  10. Mans Holmberg (SWE)

Stawkę zawodów uzupełniają dwie załogi zagraniczne. Pierwszą z nich poprowadzi zaprzyjaźniony i startujący w Polish Match Tour od 2008 roku Australijczyk David Chapman, a drugą Mans Holmberg, syn słynnego szwedzkiego olimpijczyka w klasach 470 i Soling oraz jednego z najlepszych żeglarzy w historii światowego match racingu. Organizatorzy dla uatrakcyjnienia rywalizacji postanowili dopuścić te dwie, zaprzyjaźnione załogi do rywalizacji w regatach w klasyfikacji Open, jednak o tytuł będą walczyły tylko polskie załogi.

Regaty zostaną rozegrane na jeziorze Małe Dąbie w pobliżu Centrum Żeglarskiego w Szczecinie. Dobra infrastruktura tej przystani z wieloma pomostami wchodzącymi w głąb jeziora pozwoli na łatwą obserwację rywalizacji, która jest bardzo widowiskowa i czytelna dla widzów. Bazą regat będzie biuro Polish Match Tour i Yacht Klubu Polski Szczecin w Marina Club przy ulicy Przestrzennej 11. Wstęp na regaty jest bezpłatny, zapraszamy do kibicowania.
Organizatorami regat są Yacht Klub Polski Szczecin i MT Partners przy wsparciu Urzędu Miasta w Szczecinie.

Dla kibiców, którzy nie będą mogli oglądać z bliska wyścigów w Szczecinie prowadzona będzie relacja live na portalach społecznościowych:

www.facebook.com/PolishMatchTour
www.twitter.com/PolishMatchTour
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 August

Opuścił Bermudę jacht "Gemini" z zamiarem ustanowienia polonijnego rekordu trasy z St. George's do portu Horta na Azorach. Przybył tam 18 sierpnia. Trasę 1,905 mil "Gemini" przebyl w 13 dni, 19 godzin, 29 minut i 20 sekund. Jest to rekord dla jachtów polo
środa, 4 sierpnia 2004
Z Plymouth wystartowały regaty Anglia-Australia (Parmelia Cup) z okazji 150 rocznicy przybycia do Freemantle angielskiego żaglowca "Parmelia" z pierwszymi cywilnymi kolonistami; bezwzględnie najszybszy w tym wyścigu był "Wojewoda Pomorski" dowodzony przez
sobota, 4 sierpnia 1979
S/y "Alf" pod dowództwem Kpt. Bogdana Olszewskiego wyruszył w udany rejs do Murmańska (powrót 29.09)
piątek, 4 sierpnia 1972
Na pokładzie jachtu "Generał Zaruski" rozpoczął się XVI Sejmik PZŻ, na którym na prezesa wybrano Kazimierza Petrusewicza, wychowanka Państwowej Szkoły Morskiej w Tczewie, później wiceministra żeglugi i profesora UW
niedziela, 4 sierpnia 1946