TYP: a1

XIV Regaty Unity Line smaczne i urozmaicone

piątek, 18 lipca 2014
Informacja prasowa | Piotr Stelmarczyk
Regaty Unity LineJuż wkrótce, w dniach 6 - 9 sierpnia odbędą się XIV Regaty Unity Line. Zgodnie z prośbami wielu żeglarzy zmieniamy grupy jachtów w zawiadomieniu o regatach. Wracamy do tradycyjnych grup jachtów bez pomiarów.

Współczynnik NHC, jaki planowaliśmy zastosować, praktycznie sprawdzony w II Regatach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup okazał się dobry i wskazał jako zwycięzców te same jachty co w KWR i ORC. Żeglarze określili to jako regaty jednego jachtu. Niewątpliwie bardzo dobrego regatowo, ale sytuacja kiedy nagrody trafiają do bardzo wąskiej grupy żeglarzy powoduje rozczarowanie pozostałych i powoduje brak motywacji do startu w regatach z przelicznikiem NHC. Oczywiście grupy bez pomiarów też mają swoje słabe strony, ale wiele grup umożliwia zwycięstwo wielu różnych jachtów. Regaty stają się bardziej urozmaicone, a wszystkie załogi mają większą wolę do walki regatowej. Jest to szczególnie istotne w Regatach Unity Line, gdyż grupy jachtów nie pomierzonych są liczne.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić regaty Unity Line zaprosi wszystkich żeglarzy na bezpłatne posiłki rano i po południu, które przygotuje nasz Kucharz Regatowy Marcin Świrzewski w swojej Regatowej Kuchni Mobilnej, znanej już żeglarzom z II Regat Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego Bakista Cup. Na zakończeniu jak zawsze nagrody, dyplomy oraz pokaz kunsztu kucharskiego kucharzy z promów Unity Line.

Regaty Unity Line są zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego.

W tym roku razem z regatami odbędzie się plener fotograficzny organizowany przez fotografa naszych regat Jacka Boneckiego. Jacek to fotograf światowego formatu, od 11 lat fotografuje Rajd Dakar, ciągle jest w dalekich podróżach. Ostatnio wydał dwie książki o fotografii „Fotograf w podróży” i „Przystanek Dakar”. 25 fotografów uwieczni zmagania regatowe załóg, które zaproszą fotografów na swój pokład. To chyba będą najlepiej uwiecznione w fotografii regaty.

Regaty Unity Line
.
Unity Line
Fot. Jacek Bonecki

W organizacji naszej imprezy bardzo ważną rolę będzie pełnił ponton formy Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów www.pantaenius.pl. Zapewni bezpieczeństwo, miejsce pracy dla fotografów i dziennikarzy. A Pantaenius zaprasza żeglarzy do ubezpieczeń. W regatach obowiązkowe jest ubezpieczenie do odpowiedzialności cywilnej. To co na drogach jest standardem, staje się także normą na wodzie.

Wspomaga nas również firma Eljacht Elektronika i Elektrotechnika Jachtowa www.eljacht.pl. Zapraszam do korzystania z jej szerokiej oferty. Jacht „Eljacht” z Jurkiem Jankowskim to jeden z naszych najlepszych jachtów regatowych.

Program regat

  • 06.08.2014 środa godz. 20.00 - Odprawa kapitanów Port Jachtowy w Dziwnowie
  • 07.08.2014 czwartek godz. 10.00 - Start do I wyścigu krótkiego Dziwnów – kierunek Międzyzdroje - Dziwnów.
  • 07.08.2014 czwartek godz. 13.00 - Start do II wyścigu krótkiego Dziwnów – kierunek Międzyzdroje - Dziwnów.
  • 08.08.2014 piątek godz. 10.00 - Start do III wyścigu długiego Dziwnów – kierunek Rewal – Dziwnów.
  • 09.08.2014 sobota godz. 10.00 - Start do IV wyścigu Reda Dziwnowa.
  • 09.08.2014 sobota godz. 18.00 - Zakończenie regat, wręczenie nagród, teren Portu Jachtowego w Dziwnowie.

Trasy wyścigów opisane zostaną szczegółowo w Instrukcji Żeglugi.

Chciałbym, aby nasze regaty były radosnym spotkaniem przyjaciół spod żagli w sympatycznej atmosferze nowej Mariny Dziwnów.

Załączam zmienione zawiadomienie XIV Regat Unity Line, druk zgłoszenia oraz kilka fotografii Jacka Boneckiego. Zapraszam do zgłoszeń internetowych oraz osobistych w Dziwnowie od 6 sierpnia. Zapraszamy żeglarzy mających mniej czasu na część regat jako jachty towarzyszące nie klasyfikowane.

Piotr Stelmarczyk
Autor i organizator Regat Unity Line
www.regatyunityline.strefa.pl

Zawiadomienie o Regatach Unity Line
Zgłoszenie na Regaty Unity Line
TYP: a3
0 0
Komentarze