TYP: a1

XIV Regaty Unity Line maksymalnie regatowo i widowiskowo

niedziela, 2 lutego 2014
Piotr Stelmarczyk
Regaty Unity Line
Fot. Jacek Bonecki
XIV Regaty Unity Line, czyli Polsko-Niemieckie Regaty Bałtyckie 2014, odbędą się w dniach 6-9 sierpnia 2014 roku na trasach w pobliżu Dziwnowa. Nowy Port Jachtowy zapewni bezpłatny postój, a jego infrastruktura zlikwiduje dotychczasowe koszty w zakresie sceny i namiotów. Organizatorem regat jest Klub Żeglarzy Samotników oraz firma żeglugowa Unity Line Sp. z o.o.

W regatach stosowane będą przeliczniki KWR, ORC oraz NHC. Ten ostatni przelicznik skutecznie zastosowany w Regatach w Każdą Środę http://gplus.to/wKazdaSrode organizowanych w sezonie 2013 przez Andrzeja Armińskiego rozwiązuje trudny problem jachtów bez pomiarów. Wysiłki organizatorów regat, aby w miarę sensownie podzielić jachty bez pomiarów na grupy to była dotychczas syzyfowa robota, zawsze byli niezadowoleni.

Nowy przelicznik NHC jest prosty w użyciu, nie wymaga żadnych pomiarów jachtów ani innych zabiegów ze strony armatorów i stosuje się do wszystkich bez wyjątku jachtów balastowych, integrując środowisko. Nie skutkuje także żadnymi opłatami.

II Bakista Cup – Regaty po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim zaliczone zostaną do klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego, www.zeglarski-pbp.pl.

Wyniki XIV Regat Unity Line przybiorą następującą postać:

Wszystkie jachty zgłoszone do regat zostaną sklasyfikowane za pomocą NHC.

Dodatkowo zostaną obliczone wyniki dla jachtów pomierzonych:
- grupa ORC – jachty z pomiarem ORCi i ORC Club
- grupa KWR I – jachty o współczynniku KWR >= 1,29
- grupa KWR II – jachty o współczynniku 1,2< KWR < 1,29
- grupa KWR III - jachty o współczynniku KWR =< 1,2

W imprezie wezmą też udział żaglowce i jachty towarzyszące - bez klasyfikacji

Planowany program regat

06.08.2014 środa godz. popołudniowe – przyjmowanie zgłoszeń do regat
07.08.2014 czwartek godz. 08.00 odprawa kapitanów, Port Jachtowy w Dziwnowie
07.08.2014 czwartek godz. 10.00 – start do wyścigu Dziwnów – Międzywodzie - Międzyzdroje - Dziwnów
08.08.2014 piątek godz. 10.00 – start do wyścigu Dziwnów – Łukęcin – Rewal - Dziwnów
09.08.2014 sobota godz. 10.00 - start do wyścigu na redzie Dziwnowa
09.08.2014 sobota godz. 18.00 - zakończenie regat, rozdanie nagród, teren Portu Jachtowego w Dziwnowie.

Trasy regat będą tak ustawione, aby nasze regaty były widowiskiem dla plażowej publiczności. To bardzo liczna publiczność i będziemy starać się skutecznie naszych widzów poinformować co oglądają. Szczecińskie zloty żaglowców pokazały, że jest zainteresowanie żeglarstwem. Chciałbym aby nasze regaty również miały swoją publiczność, a wczasowicze wybierali termin swojego pobytu z uwzględnieniem terminów regat.

Tradycyjnie siedzibą Komisji Sędziowskiej będzie „Morski Patrol” armatora Zbigniewa Grześkowiaka. Zaprosimy również statek szkolno – badawczy Akademii Morskiej w Szczecinie „Nawigator XXI” oraz ponton firmy Pantaenius Ubezpieczenia Jachtów z Michałem Korneszczukiem, organizatorem Regat Nord Cup. „Nawigator XXI” i ponton Pantaeniusa będą zapewniały bezpieczeństwo regat a także miejsce pracy dla fotografów i dziennikarzy.

Nowością regat będą śniadania i kolacje na terenie Portu Jachtowego w Dziwnowie dla wszystkich żeglarzy. Nie będzie natomiast gastronomii na zakończeniu regat. Koszty śniadań i kolacji będą podobne do kosztów dotychczasowych części gastronomicznej zakończenia regat.

Śniadania otrzymali żeglarze w Kołobrzegu i Darłowie podczas Bakista Cup Regat po Zachodniopomorskim Szlaku Żeglarskim w lipcu 2013 r. Byli bardzo z tego zadowoleni, bo ograniczyło to ich koszty, konieczność zaprowiantowania i gotowania, a gotowanie na jachtach regatowych to bardzo uciążliwa sprawa, bo przeważnie mają mało miejsca, a załogi tego nie lubią. Przeprowadzony sondaż opinii potwierdził zdecydowane poparcie żeglarzy dla tego pomysłu. Częścią gastronomiczną regat zająłby się Kucharz Regat Marcin Świrzewski. Patronat medialny portal żeglarski

Zapraszam na stronę www.regatyunityline.strefa.pl, na której będą dokumenty i druki regatowe.

Piotr Stelmarczyk, Klub Żeglarzy Samotników, tel. 887166316 email piotr.stelmarczyk@gmail.com.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922