TYP: a1

Szymon Kuczyński rusza w okołoziemski rejs

sobota, 23 sierpnia 2014
Informacja prasowa
Już 30 sierpnia Atlantic Puffin wraz z Szymonem wypłynie z Dziwnowa w swój okołoziemski rejs. Zapraszamy serdecznie naszych przyjaciół i sympatyków na pożegnanie Szymona do Mariny Dziwnów.

Szymon Kuszyński, Atlantic Puffin

Na Bałtyku zakończyły się testy, w których jacht spisał się bardzo dobrze. Potwierdził swoją dzielność morską oraz pokazał zacięcie regatowe. Trwają ostatnie przygotowania w Marinie Dziwnów.

Na odcinku z Polski na Wyspy Kanaryjskie oprócz Szymona na Maxusie będzie również do dwóch członków załogi (można wziąć udział w tym rejsie - trasa podzielona jest na kilkudniowe odcinki). Każdy kto chce spróbować żeglowania na małym jachcie pod okiem doświadczonego sternika jest mile widziany na pokładzie (szczegóły rejsu: http://www.zewoceanu.pl/Aktualna-pozycja/Poplyn-na-Puffinie). Start samotnego rejsu planowany jest na drugiej połowie listopada z Las Palmas.

Więcej: www.zewoceanu.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861