TYP: a1

Startuje nabór do 3. edycji Energa Sailing

czwartek, 29 stycznia 2015
Informacja prasowa
8 miast, 800 uczestników, 6300 godzin zajęć. Te liczby to najprostsze podsumowanie tego, co czeka uczestników kolejnej odsłony Energa Sailing, największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej prowadzonego przez Grupę Energa i Polski Związek Żeglarski. Tegoroczna edycja poszerzona została o dwa kolejne miasta, pilotażowy program szkolenia w windsurfingu oraz dodatkowe szkolenie nauczycieli. Nabór do programu będzie prowadzony na stronie internetowej Energa Sailing i potrwa do 22 lutego.

Energa sailing

Energa Sailing obejmuje teoretyczne oraz praktyczne zajęcia, których celem jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych podstaw żeglarstwa oraz zachęcenie ich do rozpoczęcia przygody z tą dyscypliną sportu. Projekt jest częścią programu społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Energa. Oferta Energa Sailing w klasie Optimist adresowana jest do chłopców i dziewczynek w wieku 7 - 9 lat. Nieco starsi, 9 - 11 lat, mogą spróbować swoich sił w windsurfingu. Zajęcia w tej ostatniej grupie prowadzone będą na zasadzie pilotażu w ośrodkach w Warszawie i Sopocie, natomiast szkolenia w klasie Optimist skierowane są do dzieci ze Szczecina, Gdyni, Sopotu, Olsztyna, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

To już trzeci raz, kiedy podejmujemy próbę „zaszczepienia” w młodych ludziach żeglarskiej pasji ­- mówi Maciej Ruwiński, z Grupy Energa, koordynator programu. ­Poprzednie edycje Energa Sailing zakończyły się sukcesem. Jestem pewien, że i tym razem trafimy do szerokiego grona młodych entuzjastów tego sportu. Z roku na rok rozwijamy nasz projekt, tym razem dołączają do niego dwa kolejne miasta, a ponadto prowadzony będzie pilotaż w windsurfingu. Mamy więc atrakcyjną propozycję dla dzieci, które chciałyby rozpocząć przygodę z żaglami - dodaje.

Liczba uczestników w każdym ośrodku to 100 osób w klasie Optimist i 50 w klasie Windsurfing. Połowa z tych miejsc, analogicznie 50 i 25 zostanie obsadzona na podstawie internetowych zgłoszeń rodziców zainteresowanych dzieci. Pozostałe miejsca przydzielone zostaną wybranym szkołom podstawowym. Aby dokonać zgłoszenia indywidualnego, rodzic powinien skontaktować się z regionalnym koordynatorem Energa Sailing, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy, który, wraz z listą i danymi kontaktowymi koordynatorów, dostępny jest na stronie www.edu.energasailing.pl. Każda szkoła, która chce wziąć udział w programie powinna nadesłać list motywacyjny, w którym uzasadni dlaczego to właśnie jej należy przyznać miejsce.

Decyzje o kwalifikacji wybranych szkół podejmie regionalny koordynator programu. Nauczyciele z zakwalifikowanych szkół wezmą udział w szkoleniu, które umożliwi im zdobycie licencji młodszego instruktora żeglarstwa Polskiego Związku Żeglarskiego oraz certyfikatu asystenta instruktora żeglarstwa. Dodatkowo nauczyciele ze wszystkich zgłoszonych szkół zostaną przeszkoleni z zakresu bezpieczeństwa nad wodą i zdrowego stylu życia. Materiały dydaktyczne sporządzone specjalnie na potrzeby działań edukacyjnych zostaną przygotowane i dostarczone do szkół przez PZŻ. Po zakończeniu etapu teoretycznego, rozpocznie się cykl zajęć na wodzie, podczas których uczestnicy, będą mieli okazję poznać praktyczną stronę żeglarstwa. Szkoły mogą nadsyłać zgłoszenia do 21 lutego, natomiast rodzice mają na to czas do 22 lutego lub do wyczerpania wolnych miejsc.

W każdym regionie patronat nad Energa Sailing objęli członkowie kadry narodowej PZŻ: Irmina Mrózek - Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec (Szczecin), Anna Weizieher (Warszawa), Przemysław Miarczyński (Trójmiasto), Piotr Myszka (Olsztyn), Kacper Ziemiński (Poznań), Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (Kraków) oraz Piotr Kula (Wrocław). Poprowadzą oni pojedyncze zajęcia oraz wezmą udział w Wielkim Finale Energa Sailing Cup w Sopocie. Patronami programu windsurfingowego zostali Maja Dziarnowska i Paweł Tarnowski.

Projekt Energa Sailing, realizowany we współpracy z PZŻ oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, doceniono podczas VI Pomorskiej Gali Żeglarskiej, na której Grupa Energa została nagrodzona Kryształowym Żaglem w kategorii Mecenas Pomorskiego Żeglarstwa. Natomiast Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski przyznał programowi Złotą Omegę w kategorii Impreza - Wydarzenie Roku 2014.

Dodatkowe informacje: www.edu.energasailing.pl.
Tagi: Energa Sailing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851