TYP: a1

Grupa Energa sponsorem regat w ramach żeglarskich Mistrzostw Świata

środa, 1 kwietnia 2015
Informacja prasowa
Grupa Energa została sponsorem tytularnym rozgrywanych w Sopocie regat w ramach Mistrzostw Świata World Match Racing Tour. Uznawana za jedną z najbardziej widowiskowych i prestiżowych rywalizacja jachtów odbędzie się w dniach 28 lipca - 1 sierpnia 2015 r. W Energa Sopot Match Race obok reprezentantów Polski wystąpią najlepsze światowe ekipy żeglarskie z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Danii, Nowej Zelandii.


Sopockie regaty po kilku latach starań polskich i brytyjskich organizatorów dołączyły do elitarnego cyklu World Match Racing Tour. Tym samym Energa Sopot Match Race znalazła się w prestiżowym gronie siedmiu zawodów decydujących o mistrzostwie świata ISAF Match Racing World Championship.

- Żeglarstwo to piękny sport, którego idee zbieżne są z wartościami Grupy Energa. Dlatego od kilku lat patronujemy ogólnopolskiemu programowi edukacji żeglarskiej, wspieramy przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Rio Kadry Narodowej PZŻ Energa Sailing Team Poland, a od tego roku dodajemy energii jednej z najbardziej prestiżowych imprez żeglarskich odbywających się w Polsce - Energa Sopot Match Race – mówi Wojciech Topolnicki, wiceprezes zarządu Energa SA

Do Polski po raz kolejny przyjadą̨ najlepsze światowe zawodowe ekipy żeglarskie z Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Danii, Nowej Zelandii i Polski.

- W Sopocie w sposób szczególny będziemy kibicować Polakom, załodze Energa Yacht Racing ze sternikiem Przemysławem Tarnackim. Liczymy na ich dobry start i to, że dostarczą wielu emocji zgromadzonej w Sopocie publiczności. Żeglarze dostępni będą praktycznie na wyciągniecie ręki, a widowiskowe zawody śledzi zazwyczaj wielotysięczna widownia. Nic dziwnego, że w organizację tego prestiżowego żeglarskiego święta wspiera wiele światowych marek, tym bardziej cieszymy się, że jest wśród nich także Energa.– dodaje Wojciech Topolnicki, wiceprezes zarządu Energa SA

Regaty meczowe, szczególnie w ramach cyklu World Match Racing Tour, to jedne z najbardziej spektakularnych i widowiskowych imprez sportowych na wodzie. Rywalizacja na najwyższym światowym poziomie odbywa się na niewielkiej przestrzeni akwenów usytuowanych w miejscach przystępnych dla kibiców.

- Regaty meczowe należą do grona najbardziej renomowanych imprez żeglarskich. Dlatego przy organizacji tego wydarzenia starannie dobieramy partnerów. Tym bardziej cieszy fakt, że sponsorem tytularnym imprezy zdecydowała się zostać Energa. Spółka, która niedawno dołączyła do giełdowej ekstraklasy, czyli do indeksu WIG20. Jej sukcesy to efekt wysokiego zaufania, jakim inwestorzy obdarzają spółkę energetyczną, która w 2014 roku odnotowała najwyższe wyniki roczne w swojej historii i dołączyła do grona prestiżowych firm z zyskiem przekraczającym miliard złotych. Cieszymy się, że razem z tak wiarygodnym partnerem jak Grupa Energa możemy budować na polskim wybrzeżu prestiżową imprezę żeglarską na światowym poziomie - mówi Artur Manista, organizator Energa Sopot Match Race.

Energa Sopot Match Race odbędzie się w Sopocie dniach 28 lipca – 1 sierpnia 2015 r. jako jedna z imprez w ramach World Match Racing Tour (WMRT), cyklu regat organizowanych dla profesjonalnych żeglarzy. W ciągu 12 miesięcy na 3 kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Północna) odbędzie się 7 prestiżowych imprez, w których rywalizować będzie ponad 30 załóg. Pula nagród pieniężnych przekracza 1,4 miliona dolarów. Poszczególne eliminacje rozgrywane będą na znanych akwenach, a relacje poprowadzą media o światowym zasięgu.
Tagi: Energa Sailing
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June