TYP: a1

Kierunek Rio

piątek, 13 marca 2015
Informacja prasowa
Podczas wspólnej konferencji prasowej Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy Energa zainaugurowano kolejną edycję Energa Sailing – największego w Polsce programu edukacji żeglarskiej dla najmłodszych. Przedstawiono też program wsparcia zawodników kadry narodowej PZŻ Energa Sailing Team Poland, przygotowujących się do startu w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W spotkaniu udział wziął Minister Sportu i Turystyki, Andrzej Biernat.

Energa Sailing Team
Energa Sailing Team

To, co Grupa Energa i Polski Związek Żeglarski mają ze sobą wspólnego, to przede wszystkim długofalowe podejście do realizacji założonych celów – mówi Wojciech Topolnicki, wiceprezes zarządu Energa S.A. Dlatego zaangażowaliśmy się w tę współpracę w sposób strategiczny.

Najważniejsze cele polskich kadrowiczów na ten rok to zdobycie co najmniej dwóch medali na Mistrzostwach Świata i Teście Przedolimpijskim oraz zdobycie kolejnych kwalifikacji. W klasie RS:X pierwsze olimpijskie przepustki zostaną rozdane podczas Mistrzostw Świata w Omanie, na przełomie października i listopada. Dla pozostałych klas (Laser, Laser Radial, Finn, 470 K, 49er ) kluczowe będą wyniki uzyskane podczas mistrzostw świata, odbywających się w okresie od czerwca do listopada, na prawie wszystkich kontynentach. Paszport na igrzyska w Rio będzie można jeszcze wywalczyć w 2016 roku podczas regat Princessa Sophia Trophy.

W tym roku do Energa Sailing Team Poland zostali włączeni wszyscy członkowie kadry narodowej seniorów Polskiego Związku Żeglarskiego – mówi Tomasz Chamera, Wiceprezes PZŻ. Chcemy objąć szkoleniem jak najszerszą grupę zawodników. Jesteśmy przekonani, że przejrzyste zasady kwalifikacji, oparte o ranking kluczowych zawodów przełożą się na wymierne efekty w postaci olimpijskich paszportów, a później na same medale w Rio. Dzięki środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz zaangażowaniem naszego partnera Grupy Energa, możemy zapewnić zawodnikom pakiet szkolenia na najwyższym poziomie, opiekę zespołu trenerskiego, zespołu wsparcia PZŻ oraz najlepszej klasy sprzęt sportowy.

Zawodnicy kadry narodowej PZŻ Energa Sailing Team Poland, a dokładniej 11 członków pełni rolę patronów programu Energa Sailing Edukacja. Program jest adresowany do dzieci ze szkół podstawowych w wieku 7-9 i 9-11 lat. Będzie on realizowany w 8 ośrodkach
w Szczecinie, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie, przy udziale instruktorów PZŻ i przeszkolonych nauczycieli WF. Po etapie teoretycznym, realizowanym w marcu i kwietniu, rozpoczną się zajęcia na wodzie: dla młodszej grupy uczestników w klasie Optimist, a dla starszej – w windsurfingu, o który w tym roku poszerzono program. We wszystkich ośrodkach udział w szkoleniu weźmie 800 uczestników, dla których zaplanowano 6300 godzin zajęć. Dla najlepszych i najbardziej zaangażowanych osób zorganizowane zostaną latem żeglarskie półkolonie.

Popularyzujemy żeglarstwo wśród najmłodszych w ramach Energa Sailing Edukacja. Chcemy zachęcić ich do uprawiania sportu, zaszczepić ducha rywalizacji w poszanowaniu zasad Fair Play. Jedną z najważniejszych zalet tego projektu jest fakt, że żeglarską przygodę mogą rozpocząć dzieci, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z tym sportem. Z roku na rok rozszerzamy zakres Energa Sailing. W tym roku dochodzi nowy ośrodek we Wrocławiu, a jako pilotażowe uruchamiamy szkolenie z windsurfingu – w Sopocie i Warszawie. – mówi Maciej Ruwiński, koordynator programu, Energa S.A.

Dodatkowe informacje: www.energasailing.pl, www.pya.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 marca

Pod dowództwem Kpt. Jana Ludwiga wypłynął w rejs dookoła świata "Zawisza Czarny".
niedziela, 19 marca 1989
Wypadł za burtę i utonął Rob James, jeden z największych żeglarzy naszych czasów, mąż znanej samotniczki oceanów Naomi James.
sobota, 19 marca 1983
Po odbudowie kadłuba starej szalupy żaglowo-motorowej zwodowano s/y "Zjawa", która później służyła Władysławowi Wagnerowi w jego rejsie dookoła świata.
sobota, 19 marca 1932