TYP: a1

Wspomóż WOŚP i popłyń Pogorią

niedziela, 22 stycznia 2023
Z mediów

Kochacie żeglowanie? A może jeszcze nigdy nie próbowaliście żeglarskiej przygody? Jest okazja, żeby połączyć to piękne doświadczenie i przy okazji zrobić coś dobrego, licytując jeden z voucherów na rejs wystawionych na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Pomorski Związek Żeglarski. A ten rejs to nie byle jaka gratka, bo chodzi o śródziemnomorską podróż na pokładzie żaglowca STS „Pogoria”.

 

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na walkę z sepsą i wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń. Do akcji zbierania funduszy dołączył Pomorski Związku Żeglarskiego, armator STS „Pogoria” i wystawił na licytację dwa jednoosobowe vouchery na rejs legendarną jednostką.

„Pogoria” jest pierwszym żaglowcem zaprojektowanym i zbudowanym w Polsce. Od ponad 40 lat służy do celów wychowania morskiego, a przez jej pokład przewinęło się ponad 30 000 osób. Na żaglowcu panuje wyjątkowa atmosfera, dzięki czemu wokół niej powstało zgrane środowisko, a na jej pokład chce się wracać.

Voucher jest przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia i jest do wykorzystania podczas rejsu, który odbędzie się w dniach 8-15 kwietnia 2023 roku. Zwycięzcy licytacji, oprócz zakwaterowania, wyżywienia i podstawowego szkolenia żeglarskiego, mają zapewniony także transport autokarem z Gdyni do Włoch i z powrotem. Rejs rozpocznie się w Loano, a zakończy w Genui. Kapitanem żaglowca będzie Zdzisław Kuźmiński, który na „Pogorii” pływa od 1985 roku.

W momencie pisania tego tekstu ceny voucherów wynosiły ok 2400 zł. Aukcja kończy się w niedzielę 29 stycznia, a chętnych zapraszamy do licytacji: Voucher 1, Voucher 2.

 

Szczegółowych informacji dotyczących rejsu udziela Anna Kocur: ann.kocur@ststpogoria.pl


 

Tagi: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, STS Pogoria
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001