TYP: a1

24 dni na morzu. Uratowały go keczup i kostki rosołowe

poniedziałek, 23 stycznia 2023
Z mediów/PAP

24 dni dryfowała po Morzu Karaibskim łódź mieszkańcem wyspy Dominika. Jak twierdzi 47-latek, przeżył żywiąc się keczupem i kostkami bulionu.

 

O odnalezieniu niezwykłego rozbitka poinformowały służby ratownictwa morskiego Kolumbii. Uratowany nazywa się Elvis Francois i pochodzi z Dominiki. Jego łódź została zepchnięta na pełne morze u brzegów wyspy Saint-Martin, a odnaleziono go ponad 200 km od miasta Puerto Bolivar na północnym wschodzie Kolumbii.

Bohater tej opowieści miał dużo szczęścia, bo ratownicy natknęli się na niego podczas rutynowego patrolowania wybrzeża. Zareagowali, kiedy zobaczyli łódź z napisem „help” na burcie.

Jakim cudem panu Elvisowi udało się przeżyć? Jak wyznał, przez 24 dni żywił się keczupem, kostkami bulionowymi i czosnkiem znalezionym na łodzi.


 

Tagi: rozbitek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912