TYP: a1

24 dni na morzu. Uratowały go keczup i kostki rosołowe

poniedziałek, 23 stycznia 2023
Z mediów/PAP

24 dni dryfowała po Morzu Karaibskim łódź mieszkańcem wyspy Dominika. Jak twierdzi 47-latek, przeżył żywiąc się keczupem i kostkami bulionu.

 

O odnalezieniu niezwykłego rozbitka poinformowały służby ratownictwa morskiego Kolumbii. Uratowany nazywa się Elvis Francois i pochodzi z Dominiki. Jego łódź została zepchnięta na pełne morze u brzegów wyspy Saint-Martin, a odnaleziono go ponad 200 km od miasta Puerto Bolivar na północnym wschodzie Kolumbii.

Bohater tej opowieści miał dużo szczęścia, bo ratownicy natknęli się na niego podczas rutynowego patrolowania wybrzeża. Zareagowali, kiedy zobaczyli łódź z napisem „help” na burcie.

Jakim cudem panu Elvisowi udało się przeżyć? Jak wyznał, przez 24 dni żywił się keczupem, kostkami bulionowymi i czosnkiem znalezionym na łodzi.


 

Tagi: rozbitek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872