TYP: a1

Port Morski w Elblągu bez dofinansowania

poniedziałek, 15 lutego 2016
Z mediów/MF
Rozwój Portu Morskiego w Elblągu stanął pod znakiem zapytania. Komisja Europejska rozważając wnioski o dofinansowanie z Programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko na lata 2014 – 2020 postanowiła uwzględnić tylko inwestycje portów należących do transeuropejskiej sieci transportowej, czyli Trójmiasta i Szczecina. Całkowicie zostały pominięte małe porty.


By Mariusz0005 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35384012


Jak poinformował w Radio Olsztyn Arkadiusz Zgliński, dyrektor Portu Morskiego w Elblągu odrzucono wszystkie cztery projekty dotyczące rozwoju portu. To znaczy, że miasto nie dostanie pieniędzy na rozbudowę terminali towarowych, pogłębienie toru wodnego i wejścia do portu, na most w Nowakowie i obrotnicę statków na rzece Elbląg.

Jest to problem szczególnie biorąc pod uwagę plany rządu, według których w 2022 roku ma powstać kanał żeglugowy, który skróci drogę z Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu i uniezależni Polskę od decyzji Rosji w sprawie swobodnej żeglugi po Zalewie Wiślanym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 January

Opłynięcie Przylądka Horn przez harcerski żaglowiec "Zawisza Czarny" pod dowództwem Waldemara Mieczkowskiego.
poniedziałek, 25 stycznia 1999
W Mrągowie zakończono kolejny etap budowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kuźni młodych talentów w żeglarstwie regatowym.
sobota, 25 stycznia 1997
W Gdyni powołano do życia Jacht Klub Morski "Kotwica" pod partonatem Dowództwa Marynarki Wojennej.
sobota, 25 stycznia 1958
Z Casablanki wystartował w rejs dookoła świata s/y "Opty" z Kapitanem Leonidem Teligą.
środa, 25 stycznia 1967