TYP: a1

Port Morski w Elblągu bez dofinansowania

poniedziałek, 15 lutego 2016
Z mediów/MF
Rozwój Portu Morskiego w Elblągu stanął pod znakiem zapytania. Komisja Europejska rozważając wnioski o dofinansowanie z Programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko na lata 2014 – 2020 postanowiła uwzględnić tylko inwestycje portów należących do transeuropejskiej sieci transportowej, czyli Trójmiasta i Szczecina. Całkowicie zostały pominięte małe porty.


By Mariusz0005 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35384012


Jak poinformował w Radio Olsztyn Arkadiusz Zgliński, dyrektor Portu Morskiego w Elblągu odrzucono wszystkie cztery projekty dotyczące rozwoju portu. To znaczy, że miasto nie dostanie pieniędzy na rozbudowę terminali towarowych, pogłębienie toru wodnego i wejścia do portu, na most w Nowakowie i obrotnicę statków na rzece Elbląg.

Jest to problem szczególnie biorąc pod uwagę plany rządu, według których w 2022 roku ma powstać kanał żeglugowy, który skróci drogę z Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu i uniezależni Polskę od decyzji Rosji w sprawie swobodnej żeglugi po Zalewie Wiślanym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001