TYP: a1

NorthEast Marina Szczecin zaprasza

poniedziałek, 11 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Prawie 50 miejsc postojowych przygotowała NorthEast Marina Szczecin. To pierwszy sezon szczecińskiego portu jachtowego.


Fot. Żegluga Szczecińska

NorthEast Marina Szczecin to jedna z najnowocześniejszych przystani jachtowych w Polsce i zainteresowanie postojem tutaj jest spore. Już 15 żeglarzy zdecydowało się pozostawić w sezonie swoje jachty i motorówki w porcie (chociaż oficjalne otwarcie sezonu zaplanowano na 30 kwietnia), kolejnych kilkunastu zapoznaje się z dokumentami. Do dyspozycji jest 49 miejsc rezydenckich i 25 miejsc dla gości.

Szczeciński port jachtowy otwarto w połowie zeszłego roku, więc zbliżający się sezon żeglarski będzie jego pierwszym pełnym sezonem. Port powstał na rzecznej Wyspie Grodzkiej w centrum miasta, skąd rozciąga się widok na Wały Chrobrego i Zamek Książąt Pomorskich.

Szczeciński port jachtowy jest – wraz z 10 innymi inwestycjami częścią projektu: "Zachodniopomorski Szlak Żeglarski - sieć portów turystycznych Pomorza Zachodniego". Na projekt wydano 35 milionów złotych z Programu Innowacyjna Gospodarka, a dzięki temu powstała sieć przystani i portów dla żeglarzy w otoczeniu Zalewu Szczecińskiego i na wybrzeżu Bałtyku. Zmodernizowano istniejącą bazę, powstały też nowe mariny, m.in. w Szczecinie, Wolinie, Kamieniu Pomorskim, Dziwnowie i Darłowie. Odległość pomiędzy portami nie przekracza 35 mil morskich, czyli kilku godzin żeglugi.
Tagi: marina, szczecin, sezon żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871