TYP: a1

Darmowe rejsy w Szczecinie

czwartek, 21 kwietnia 2016
Informacja prasowa
Ponad 130 wejściówek na darmowe rejsy motorówkami przygotowała dla mieszkańców Żegluga Szczecińska. Bilety odbierać można od jutra (tj. od piątku) w Szczecinie w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Jana z Kolna 7.


Fot. Żegluga Szczecińska

Rejsy odbywać się będą w sobotę, 30 kwietnia. Atrakcja ma zachęcić mieszkańców do zobaczenia Szczecina od strony wody oraz do odwiedzenia nowego portu jachtowego na Wyspie Grodzkiej w dniu oficjalnego otwarcia sezonu żeglarskiego 2016.

Do dyspozycji mieszkańców będą 3 motorówki z 4 miejscami (nie licząc sternika). Rejsy odbywać się będą co pół godziny. Każdą łodzią sterował będzie wykwalifikowany pracownik Żeglugi Szczecińskiej, który wyposaży gości w kapoki i zadba o ich bezpieczeństwo podczas wycieczki.

Na bezpłatnych biletach, które przygotowano dla mieszkańców, widnieją godziny, na które dane wejściówki obowiązują. Każdy zainteresowany darmowymi wycieczkami po wodzie będzie mógł odebrać do czterech bezpłatnych biletów wstępu na wybraną godzinę (w miarę dostępności wejściówek). Rejsy rozpoczną się o godz. 12.00, a zakończą o 17.30 (ostatnie wypłynięcie o 17.00), przed planowanym na ten dzień koncertem na pływającej scenie.

Motorówki odchodzić będą z pomostu portu jachtowego, od strony Wyspy Grodzkiej. Wstęp na pokład tylko za okazaniem odebranej w CIT wejściówki.

Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Jana z Kolna 7 czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00 oraz w sobotę w godz. 9.00 – 14.00.
Tagi: rejsy, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924