TYP: a1

Dar Młodzieży na urodzinach portu w Hamburgu

czwartek, 5 maja 2016
Redakcja/MF
Od dziś, czyli 5 maja aż do 8 maja Dar Młodzieży będzie uczestniczyć w święcie 827. "urodzin" portu w Hamburgu.Dar Młodzieży tradycyjnie już weźmie udział w wielkim morskim festiwalu organizowanym z okazji kolejnych rocznic powstania portu w Hamburgu. Za datę początkową uznawane jest wydanie 7 maja 1189 roku przez cesarza Ferdynanda Barbarossę karty handlowej, przyznającej zwolnienie od ceł dla statków płynących Łabą z Hamburga na Morze Północne.

Na Darze Młodzieży praktyki morskie odbywają uczniowie średnich szkół morskich. Kolejnym portem, do którego żaglowiec zawinie będzie Gdynia (16 maja).

Udział Daru Młodzieży w hamburskim święcie jest doskonałą promocją żaglowca, polskiej bandery i Akademii Morskiej w Gdyni.
Tagi: Dar Młodzieży, port, Hamburg, urodziny
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 July

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971