TYP: a1

Mandaty za kostiumy kąpielowe poza plażą

niedziela, 10 lipca 2022
Z mediów

Turyści bywają mile widziani, w końcu dzięki nim ma pracę spora grupa osób. Bywa jednak, że ich zachowania odbiegają od miejscowych zwyczajów, a nawet ogólnie przyjętych norm zachowania. Włoskie popularne miasteczko turystyczne, Sorrento, postanowiło z tym walczyć. Od 6 lipca w Sorrento możemy liczyć na mandat w wysokości nawet kilkuset euro za chodzenie poza plażą w kostiumie kąpielowym albo z gołym torsem.

Burmistrz tego leżącego nad Zatoką Neapolitańską miasteczka Massimo Coppola wydał rozporządzenie, zgodnie z którym kara za niezastosowanie się do nakazu noszenia odpowiedniego ubioru może wynieść od 25 do 500 euro. Nowe przepisy mają zatrzymać „nadużycia i zachowania, które są postrzegane przez większość ludzi jako sprzeczne z przyzwoitością i przyzwoitością”. Jak poinformował burmistrz, władze stwierdziły, że utrzymywanie się takiej sytuacji stanowiącej element zakłopotania i dyskomfortu dla mieszkańców i odwiedzających turystów, może negatywnie wpływać wizerunek Sorrento, a „ochrona i poprawa bytu w przestrzeni publicznej jest strategicznym i priorytetowym celem administracji miejskiej”.


Nowe przepisy ma egzekwować straż miejska.


 

 

Tagi: Sorrento, mandaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 March

Z Kep (w Kambodży) na "Marie Therese" wyruszył w swój pierwszy rejs Bernard Moitessier; rozbił się na rafach w pobliżu wyspy Diego Garcia.
wtorek, 25 marca 1952
Zmarł Tadeusz Adamowicz, żeglarz i instruktor żeglarstwa, autor m.in. podręcznika "Komendy żeglarskie".
wtorek, 25 marca 1980
Urodził się Karol Olgierd Borchardt, kapitan żeglugi wielkiej, znany głównie jako autor książek marynistycznych, m.in. "Znaczy kapitan", "Krążownik spod Samosierry".
sobota, 25 marca 1905