TYP: a1

Mandaty za kostiumy kąpielowe poza plażą

niedziela, 10 lipca 2022
Z mediów

Turyści bywają mile widziani, w końcu dzięki nim ma pracę spora grupa osób. Bywa jednak, że ich zachowania odbiegają od miejscowych zwyczajów, a nawet ogólnie przyjętych norm zachowania. Włoskie popularne miasteczko turystyczne, Sorrento, postanowiło z tym walczyć. Od 6 lipca w Sorrento możemy liczyć na mandat w wysokości nawet kilkuset euro za chodzenie poza plażą w kostiumie kąpielowym albo z gołym torsem.

Burmistrz tego leżącego nad Zatoką Neapolitańską miasteczka Massimo Coppola wydał rozporządzenie, zgodnie z którym kara za niezastosowanie się do nakazu noszenia odpowiedniego ubioru może wynieść od 25 do 500 euro. Nowe przepisy mają zatrzymać „nadużycia i zachowania, które są postrzegane przez większość ludzi jako sprzeczne z przyzwoitością i przyzwoitością”. Jak poinformował burmistrz, władze stwierdziły, że utrzymywanie się takiej sytuacji stanowiącej element zakłopotania i dyskomfortu dla mieszkańców i odwiedzających turystów, może negatywnie wpływać wizerunek Sorrento, a „ochrona i poprawa bytu w przestrzeni publicznej jest strategicznym i priorytetowym celem administracji miejskiej”.


Nowe przepisy ma egzekwować straż miejska.


 

 

Tagi: Sorrento, mandaty
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922