TYP: a1

Gruzin wjechał toyotą na plażę

poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Podobno w życiu trzeba mieć fantazję i pieniądze. Nie jest to takie łatwe, tym bardziej że nadmiar fantazji może skutkować uszczupleniem zasobów finansowych. Tak przynajmniej było w przypadku pewnego obywatela Gruzji, który postanowił wjechać samochodem na plażę w Jelitkowie. Policjanci nagrodzili ten wyczyn mandatem o wysokości 10 tysięcy złotych.

A może to było niechcący?

W życiu różnie bywa: ktoś może wjechać na plażę, bo po prostu nie wie, że jest to zachowanie niewłaściwe. Oczywiście stara rzymska maksyma podaje, że nieznajomość prawa nie zwalnia nas z obowiązku jego przestrzegania – ale załóżmy, że w Gruzji można jeździć samochodem po plaży.

Skąd pan kierowca mógł wiedzieć, że w Jelitkowie jest inaczej? Na przykład stąd, że po drodze minął zakaz ruchu. Znak drogowy nie zrobił jednak na nim większego wrażenia, podobnie jak fakt, że zanim zakopał się w piachu, uszkodził jeszcze kawałek chodnika oraz krawężnik. Innymi słowy – miejsce ewidentnie nie było przystosowane do tego, żeby po nim jeździć.

Co na to policja?

Jak mówi oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podinspektor Magdalena Ciska, funkcjonariusze odebrali zgłoszenie dotyczące incydentu w miniony piątek. Gruzin wjechał na plażę na wysokości wejścia nr 67; potem jednak jego pojazd ugrzązł w piasku. W takiej właśnie niewesołej sytuacji zastali go policjanci.

Po wylegitymowaniu nałożyli na kierowcę dwa mandaty, każdy o wysokości 5 tys. zł. Gruzin otrzymał też 8 punktów karnych. Jeszcze w obecności policjantów wezwał holownik, który pomógł usunąć toyotę z plaży.

Tagi: Gruzin, plaża, Jelitkowo, mandat, toyota
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 May

Po wielu latach postoju w Jastarni, we Władysławowie rozpoczyna się remont jachtu "Generał Zaruski".
wtorek, 31 maja 2005
Wystartowały regaty The Transat (dawny OSTAR) z Plymouth do Bostonu; w klasie trimaranów regaty wygrał Michel Desjoyeaux w czasie 8 dni, 8 godzin, 29 minut i 55 sekund.
poniedziałek, 31 maja 2004
Z okolic Wysp Kanaryjskich na tratwie "Ju-Fu" wyruszyła w rejs przez Atlantyk polska załoga pod dowództwem Krzysztofa Opieli; żeglarze dotarli do Juan w Puerto Rico, po 81 dniach żeglugi i przebyciu około 3000 Mm.
niedziela, 31 maja 1992
Zmarł Zbigniew Krasnodębski - zasłużony działacz żeglarski, wcześniej żołnierz AK i uczestnik Powstania Warszawskiego, działacz Yacht Klubu Polski, Głównej Komisji Turystyki Żeglarskiej PZŻ.
piątek, 31 maja 1991