TYP: a1

Polska ekipa najlepsza na The Ocean Race

środa, 25 stycznia 2023
Informacja prasowa

To świetna wiadomość dla fanów polskiego żeglarstwa – jacht WindWhisper z polską ekipą wygrał pierwszy etap legendarnych regat The Ocean Race.

21 stycznia 2023 roku po godzinie 15:00 czasu polski jcht przekroczył linię mety w pobliżu Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka. Daleko za nim pozostało pięć konkurencyjnych jednostek klasy VO65. Drugi był holenderski Team JAJO a trzeci – portugalski Mirpuri Foundation Racing Team.

Skiper Pablo Arrarte podsumował, że zakończony – i wygrany etap był bardzo trudny, wymagający i zaskakujący. Przy porywach wiatru sięgających 52 węzłów najmniejszy błąd mógł kosztować bardzo wiele, ale załoga dała z siebie wszystko i nie zawiodła ani razu.

Uwaga, niezwykła okazja!

Wraz ze startem drugiego etapu The Ocean Race z Cabo Verde, WindWhisper Racing Team wystartował z niezwykłą licytacją, z której dochód zasili 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca licytacji będzie miał niepowtarzalną szansę towarzyszenia załodze WindWhisper Racing Team w zapisywaniu nowej karty w historii polskiego żeglarstwa. Będzie tak blisko akcji jak to tylko możliwe - z załogą, na pokładzie jachtu VO65 podczas ostatniego wyścigu portowego regat, po którym wyłoniony zostanie zwycięzca The Ocean Race 2023.

Licytacja kończy się 10 lutego, link do niej znajdziecie TUTAJ


 


 

Tagi: regaty, The Ocean Race, WindWhisper
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 February

Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Pomorski" pod dowództwem Wiesława Rakowskiego.
czwartek, 21 lutego 1980
"Chatka Puchatków" (przebudowana szalupa z "Batorego") dopływa do Santa Cruz na Teneryfie; dalszy etap rejsu prowadził na Karaiby.
sobota, 21 lutego 1959
Na VII Sejmiku Żeglarskim prezesem PZŻ wybrano Mariusza Zaruskiego.
niedziela, 21 lutego 1932
W Waszyngtonie umiera Henryk Arctowski, profesor, geofizyk, polarnik, uczestnik słynnej wyprawy antarktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do założenia pierwszej stracji polarnej na Wyspie Niedźwiedziej.
piątek, 21 lutego 1958