TYP: a1

Polska ekipa najlepsza na The Ocean Race

środa, 25 stycznia 2023
Informacja prasowa

To świetna wiadomość dla fanów polskiego żeglarstwa – jacht WindWhisper z polską ekipą wygrał pierwszy etap legendarnych regat The Ocean Race.

21 stycznia 2023 roku po godzinie 15:00 czasu polski jcht przekroczył linię mety w pobliżu Mindelo na Wyspach Zielonego Przylądka. Daleko za nim pozostało pięć konkurencyjnych jednostek klasy VO65. Drugi był holenderski Team JAJO a trzeci – portugalski Mirpuri Foundation Racing Team.

Skiper Pablo Arrarte podsumował, że zakończony – i wygrany etap był bardzo trudny, wymagający i zaskakujący. Przy porywach wiatru sięgających 52 węzłów najmniejszy błąd mógł kosztować bardzo wiele, ale załoga dała z siebie wszystko i nie zawiodła ani razu.

Uwaga, niezwykła okazja!

Wraz ze startem drugiego etapu The Ocean Race z Cabo Verde, WindWhisper Racing Team wystartował z niezwykłą licytacją, z której dochód zasili 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca licytacji będzie miał niepowtarzalną szansę towarzyszenia załodze WindWhisper Racing Team w zapisywaniu nowej karty w historii polskiego żeglarstwa. Będzie tak blisko akcji jak to tylko możliwe - z załogą, na pokładzie jachtu VO65 podczas ostatniego wyścigu portowego regat, po którym wyłoniony zostanie zwycięzca The Ocean Race 2023.

Licytacja kończy się 10 lutego, link do niej znajdziecie TUTAJ


 


 

Tagi: regaty, The Ocean Race, WindWhisper
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941