TYP: a1

Pijany żeglarz cudem uniknął wypadku

piątek, 4 września 2015
z mediów | JM
Kilka dni temu na Odrze nieomal doszło do wypadku, za sprawą pijanego żeglarza. Recydywista, który już wcześniej był karany za podobne wykroczenia, prawie zderzył się z masowcem. Grożą mu 2 lata więzienia.

Sczecin nad Odrą

"Szczecin Odra przy Bulwarze Piastowskim" by Jerzy Strzelecki - Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Do zdarzenia doszło na torze wodnym Odry, na wysokości Gryfii. Pijany 51-latek kompletnie zignorował sygnały dźwiękowe, którymi był ostrzegany przez kapitana 120-metrowego masowca. Gdyby nie refleks załogi tego ostatniego, jacht żeglarza zostałby kompletnie zmiażdżony.

Pijak twierdził, że to on miał pierwszeństwo na torze wodnym. Badanie wykazało, że miał dwa promile w wydychanym powietrzu. Nie był to jego pierwszy wybryk. Na swoim koncie miał już zatrzymania po spożyciu - zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Dwa lata wcześniej sąd odebrał mu prawo jazdy. Teraz jego jacht został odholowany, a niedoszłemu sprawcy grożą dwa lata więzienia.
Tagi: pijany, alkohol, wypadek, masowiec, jacht, Odra, Szczecin
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851