TYP: a1

Polacy nie potrafią się zachować?

poniedziałek, 7 marca 2016
Z mediów/MF
Polacy podróżujący z Gdyni do Karlskrony promami szwedzkiego armatora Stena Line muszą podpisywać oświadczenia, że będą właściwie się zachowywać podczas rejsów rozrywkowych. Szwedów podróżujących do Polski podobna procedura nie obowiązuje.


By Henrik Sendelbach, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=293829


Wymóg podpisywania oświadczeń dotyczy tylko rejsów rozrywkowych – z koncertami i zabawą w klubie nocnym. Przyczyną wprowadzenia oświadczenia są zakłócenia ciszy nocnej, do jakich dochodziło podczas poprzednich rejsów. W tekście podpisywanego przez podróżnych oświadczenia znajduje się pouczenie m.in. o zakazie odtwarzania muzyki z własnego sprzętu. W dokumencie poucza się, że "pasażerowie, którzy zakłócają spokój lub nie przestrzegają prawa albo przepisów porządkowych, mogą zostać zatrzymani w areszcie (na promie) przez resztę podróży".


Jesper Waltersson, rzecznik Stena Line Szwecja, stwierdził, że nie ma planów, aby wymóg podpisywania podobnych oświadczeń został wprowadzony dla podróżnych ze Szwecji.
Wypowiadająca się w szwedzkim radiu SR Blekinge rzeczniczka Stena Line Polska Agnieszka Zembrzycka stwierdziła: „Polacy nie są narodem morskim, nie są przyzwyczajeni do pływania statkiem”.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971