TYP: a1

Tragedia w Giżycku. Utonął żeglarz

poniedziałek, 4 maja 2015
z mediów | JM
Wczoraj nad ranem straż pożarna wydobyła z wody ciało 33-latka, który utonął w porcie Ekomarina w Giżycku. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, wypadł z zacumowanego jachtu. To już drugi tego typu wypadek na Mazurach w ciągu ostatniego weekendu.


Niegocin


Do tragedii doszło prawdopodobnie w nocy z soboty na niedzielę. Około godziny piątej rano, świadkowie zauważyli ciało mężczyzny, unoszące się na powierzchni jeziora Niegocin. O sprawie została poinformowana miejscowa policja i straż pożarna. Wyłowiony topielec okazał się być 33-letnim mieszkańcem gminy Sierpc, w województwie mazowieckim. Ofiara wypadku spędzała majówkę ze znajomymi, na pokładzie zacumowanego w porcie jachtu. Nie wiadomo, w jaki sposób mężczyzna wypadł z pokładu. Policja poinformowała jednak, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wykluczono również udział osób trzecich.

Do identycznej sytuacji doszło w piątek w Nowej Pasłęce, w powiecie Braniewskim. Pijany 55-latek trafił do wody, kiedy próbował wsiąść na jacht. Mężczyzna utonął.
Tagi: tragedia, Niegocin, Mazury, Giżycko, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786