TYP: a1

"Węzły" Praktyczny poradnik zawiązania ponad 100 węzłów

środa, 2 marca 2011
MZ

Dom Wydawniczy Bellona, głownie kojarzący się z literaturą historyczną i militarną, obdarzył nas książką niezwykle przydatną w praktyce żeglarskiej. Węzły, sploty to istotna część żeglarskiej wiedzy i co warto podkreślić TRADYCJI. Wiedzy nieco bagatelizowanej – wystarczy bowiem posiąść umiejętność wiązania czterech, no może pięciu podstawowych węzłów aby dać sobie radę na jachcie. 


Ale przecież w tradycji żeglarskiej węzły i sploty to wiedza istotna. Gałki, węzły ozdobne, takie np. „maty”, były nieodzownym elementem żeglarskiego życia na opływających świat żaglowcach. Z jednego, ewentualnie dwóch kawałków sizalowej liny, wprawne ręce praktyka potrafiły spleść cuda, podziwiane powszechnie i będące dumą załogi.


Książka ta pozwoli, dzięki barwnym i doskonale pod względem instruktażowym dobranym ilustracjom rozpocząć ponowne poznawanie tej żeglarskiej sztuki. A poza wszystkim, da możliwość powtórzenia sobie tych potrzebnych jednak w praktyce żeglarskiej umiejętności. 


Gordon Perry "Węzły" Praktyczny poradnik zawiązania ponad 100 węzłów

Dom Wydawniczy Bellona

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861