TYP: a1

"Voditelj Brodice" Piotr Lewandowski

środa, 19 października 2011
MZ

Mam przed sobą niewielką książeczkę pod tytułem „Voditelj Brodice. Podręcznik żeglowania po Adriatyku". To już kolejna publikacja firmowana przez Piotra Lewandowskiego – autora, jak i przez prowadzoną przez niego „Szkołę Żeglarstwa Morka”. 


Cóż to jest ów „Voditelj Brodice”? Otóż jest to patent wydawany przez chorwackie władze, a uprawniający do prowadzenia jachtów zarówno żaglowych jak i motorowych. Patent ten o tyle jest wygodny, że posiadacz takowego nie potrzebuje już w Chorwacji żadnych dodatkowych potwierdzeń swoich umiejętności, a przecież czasem się zdarza, że armator żąda przy przekazywaniu jachtu licencji radiooperatora. Książka Piotra Lewandowskiego wszystkim tym, którzy chcieliby takie uprawnienia zdobyć i swobodnie w Chorwacji żeglować to zadanie ułatwi. Zawiera bowiem wszystkie potrzebne informacje do tego potrzebne. Ba! Uważam, że jest to książeczka przydatna nie tylko do tego by do, nawiasem mówiąc, stosunkowo łatwego egzaminu przystąpić i go zdać, ale także stanowiąca dobrą pomoc przy planowaniu rejsu w Chorwacji. Poświadczam to, będąc Voditeljem Brodice i często w Chorwacji żeglując. Dodatkowym atutem jest dołączona do książki płyta CD zawierająca materiał w stosunku do książki rozszerzony. Polecamy.


Piotr Lewandowski „Voditelj Brodice – podręcznik żeglowania po Adriatyku”

Wydanie II, Kalisz 2008

Wydawca: Morka – Piotr Lewandowski

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971