TYP: a1

"SRC podręcznik dla radiooperatorów"

środa, 8 lutego 2012
MZ

Przyszło nam tu już kilkakrotnie omawiać publikacje sygnowane nazwiskiem Piotr Lewandowski, a wydane przez prowadzoną przez niego Szkołę Żeglarstwa Morka.

Wspominaliśmy, że książeczki te są pożyteczne, niosące podstawowe informacje w sposób zwięzły, syntetyczny, zatem łatwo przyswajalne. Dodatkową zaletą i - co tu kryć - dobrą dydaktyczną pomocą są dołączane do nich płyty CD, na których prezentowana jest „wizualizacja” treści podręcznika.

Teraz również mamy do czynienia z podobnie zredagowanym podręcznikiem. Jego temat to łączność na morzu. O tym, że wiedza na ten temat jest istotna, przekona się każdy, któremu przyjdzie prowadzić jacht. Potwierdzenie umiejętności posługiwania się UKF jest wymagane (bywa) w Chorwacji. Jakoś trzeba zaanonsować swoje podejście do mariny albo, co ważniejsze, zgłosić się do odprawy w porcie wejścia, czy też, co nie daj Boże, wzywać pomocy. O tym wszystkim mówi ta książka – do tego pewne rzeczy można przećwiczyć korzystając z płyty z symulatorem UKF. Nie da się ukryć, warto tę książkę zabrać ze sobą na morski rejs.


Piotr Lewandowski, Łukasz Mielczarek „SRC podręcznik dla radiooperatorów”

Wydawca MORKA – Piotr Lewandowski

stron: 72

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953