TYP: a1

"SRC podręcznik dla radiooperatorów"

środa, 8 lutego 2012
MZ

Przyszło nam tu już kilkakrotnie omawiać publikacje sygnowane nazwiskiem Piotr Lewandowski, a wydane przez prowadzoną przez niego Szkołę Żeglarstwa Morka.

Wspominaliśmy, że książeczki te są pożyteczne, niosące podstawowe informacje w sposób zwięzły, syntetyczny, zatem łatwo przyswajalne. Dodatkową zaletą i - co tu kryć - dobrą dydaktyczną pomocą są dołączane do nich płyty CD, na których prezentowana jest „wizualizacja” treści podręcznika.

Teraz również mamy do czynienia z podobnie zredagowanym podręcznikiem. Jego temat to łączność na morzu. O tym, że wiedza na ten temat jest istotna, przekona się każdy, któremu przyjdzie prowadzić jacht. Potwierdzenie umiejętności posługiwania się UKF jest wymagane (bywa) w Chorwacji. Jakoś trzeba zaanonsować swoje podejście do mariny albo, co ważniejsze, zgłosić się do odprawy w porcie wejścia, czy też, co nie daj Boże, wzywać pomocy. O tym wszystkim mówi ta książka – do tego pewne rzeczy można przećwiczyć korzystając z płyty z symulatorem UKF. Nie da się ukryć, warto tę książkę zabrać ze sobą na morski rejs.


Piotr Lewandowski, Łukasz Mielczarek „SRC podręcznik dla radiooperatorów”

Wydawca MORKA – Piotr Lewandowski

stron: 72

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 31 March

W wieku 20 lat zginęła w wypadku samochodowym Iwona Pieńkawa, córka znanego kapitana Zdzisława, uczestniczka regat Whitbread Race na s/y "Otago", autorka lirycznej relacji z rejsu pt. "Otago, Otago na zdrowie".
poniedziałek, 31 marca 1975
Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni komendant "Daru Pomorza", oddał dowodzenie tym statkiem.
czwartek, 31 marca 1977
Aresztowanie Mariusza Zaruskiego przez władze Związku Radzieckiego.
niedziela, 31 marca 1940