TYP: a1

"SRC podręcznik dla radiooperatorów"

środa, 8 lutego 2012
MZ

Przyszło nam tu już kilkakrotnie omawiać publikacje sygnowane nazwiskiem Piotr Lewandowski, a wydane przez prowadzoną przez niego Szkołę Żeglarstwa Morka.

Wspominaliśmy, że książeczki te są pożyteczne, niosące podstawowe informacje w sposób zwięzły, syntetyczny, zatem łatwo przyswajalne. Dodatkową zaletą i - co tu kryć - dobrą dydaktyczną pomocą są dołączane do nich płyty CD, na których prezentowana jest „wizualizacja” treści podręcznika.

Teraz również mamy do czynienia z podobnie zredagowanym podręcznikiem. Jego temat to łączność na morzu. O tym, że wiedza na ten temat jest istotna, przekona się każdy, któremu przyjdzie prowadzić jacht. Potwierdzenie umiejętności posługiwania się UKF jest wymagane (bywa) w Chorwacji. Jakoś trzeba zaanonsować swoje podejście do mariny albo, co ważniejsze, zgłosić się do odprawy w porcie wejścia, czy też, co nie daj Boże, wzywać pomocy. O tym wszystkim mówi ta książka – do tego pewne rzeczy można przećwiczyć korzystając z płyty z symulatorem UKF. Nie da się ukryć, warto tę książkę zabrać ze sobą na morski rejs.


Piotr Lewandowski, Łukasz Mielczarek „SRC podręcznik dla radiooperatorów”

Wydawca MORKA – Piotr Lewandowski

stron: 72

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 June

"Club Med" bije rekord trasy Kadyks - San Salvador z wynikiem 10 dni, 14 godzin, 54 minuty, 43 sekundy (15,3 w). Poprzedni rekord należał do katamarana "Jet Services V" Serge Madeca.
niedziela, 18 czerwca 2000
rozpoczęły się 6. etapowe regaty, w których startowało 81 jachtów, 163 żeglarzy. W klasie Finn wygrał Czesław Marchaj, a sędzią regat był Bolesław Kowalski.
piątek, 18 czerwca 1954
Na łodzi o długości 9 m nazwanej "Great Western" amerykański rybak Howard Blackburn, wcześniej pozbawiony palców u rąk, wyruszył w samotny rejs z Gloucester w Stanach Zjednoczonych; dotarł do Gloucester w Anglii po 61 dniach żeglugi.
niedziela, 18 czerwca 1899