TYP: a1

„Żeglarstwo śródlądowe” + konkurs

środa, 8 sierpnia 2012
MZ

Rzecz, którą w tej rubryce opiszę, nie jest książką, ale mimo to zasługuje na uwagę, bowiem niewątpliwie jest niezwykle przydatna tym, którzy rozpoczynają naukę na kursach żeglarskich.

O podobnej pomocy dydaktycznej już pisaliśmy. Wtedy było to „Żeglarstwo morskie. Oznakowanie i światła statków”. Tym razem tytuł brzmi lakonicznie „Żeglarstwo śródlądowe”. To niewielki pakiet obrazków, na których przedstawiono zarówno znaki jakie żeglarz na wodach śródlądowych napotkać może, a które zmuszają do określonego zachowania, jak i te informujące o niebezpieczeństwie. Oprócz tego znajdziemy też oznakowania jednostek pływających, graficzne przedstawienie sygnałów dźwiękowych oraz zgrabnie pokazane zasady pierwszeństwa na wodzie. Te ostatnie pomysłowo, za pomocą zdjęć, przedstawiają różne sytuacje z punktu widzenia sternika, a nie jak to często w podręcznikach bywa – schematycznie. Polecamy kursantom! Ułatwi to naukę.


„Żeglarstwo śródlądowe”
Opracował: Piotr Lewandowski
Konsultacje: Bartłomiej Czarciński
Grafika: Marek Jachowicz
Wydawca: MORKA – Piotr Lewandowski

UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!


Do rozdania mamy 5 zestawów „Żeglarstwo śródlądowe”. Cztery dla użytkowników Tawerny Skipperów i jeden dla naszego fana na Facebooku.

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zamieścić na naszym portalu zdjęcie dowolnego znaku żeglugi śródlądowej. Wygrywają autorzy 4 najciekawszych zdjęć.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie znaku żeglugi śródlądowej na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną nagrodę. Konkurs trwa do 29.08.2012 r., do godziny 1200.Zwycięskie zdjęcia:Fot. Maciej 'Ciosacz' Kurowski

Fot. Piotr Kostrzewa

Fot. Paulina Szarzyńska

Fot. Bravo

Na Facebooku wygrało zdjęcie:Fot. Jurand Bogocz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922