TYP: a1

Kuba. Zielony przewodnik

poniedziałek, 11 lipca 2016
Monika Frenkiel
Kuba. Największa wyspa na Morzu Karaibskim. Miejsce wyjątkowo pięknych krajobrazów i równie wyjątkowej historii. Niedawno na Kubę ponownie ruszyły statki wycieczkowe ze Stanów Zjednoczonych a kraj otwiera nowy rozdział kontaktów ze światem. To idealny moment, żeby się tam wybrać, a pomóc nam w tym może Zielony Przewodnik Michelina.


Przewodnik w podręcznym formacie podzielony jest na trzy części. Pierwsza dotyczy organizacji podróży – znajdziemy tu niezbędne informacje na temat dokumentów i formalności, ubezpieczenia, opłat celnych, szczepień czy informacje na temat pieniędzy. Jak płacić, czym płacić i jakie są koszty podróży. W tej części nie zabraknie także pożytecznych adresów – informacji turystycznej , banków, miejscowej kuchni czy tematów, których lepiej nie poruszać w rozmowie z Kubańczykami.

Część druga przewodnika to opis kraju – historii, polityki, kultury, społeczeństwa i religii. To tu znajdziecie także najważniejsze informacje na temat kubańskiej muzyki , tańca, sztuki i literatury. W tym rozdziale znajda cos dla siebie także miłośnicy kubańskich cygar.

Część trzecia to właściwy przewodnik, czyli co warto zobaczyć. Ta część podzielona jest na prowincje – Hawana i okolice, zachodnia Kuba, północne wybrzeże i jego plaże oraz Kuba środkowa, wraz ze słynnymi Zatoką Świń, Trinidadem i Cienfuegos. W każdej lokalizacji znajdziemy nie tylko opis ciekawych atrakcji turystycznych, ale także propozycje wycieczek a nawet adresy – restauracji, barów czy interesujących sklepów i targów. Oczywiście, jak na przewodnik Michelina przystało, miejsca oznaczone SA gwiazdkami.

Przewodnik zawiera także pełny zestaw dokładnych map – ogólna mapę kraju, plany miast, mapy tematyczne i trasy wycieczek oraz propozycje zwiedzania razem z rodziną.

„Kuba. Zielony przewodnik”
Opracowanie zbiorowe
Wydawca: Bezdroża
Tagi: przewodnik, Kuba, Bezdroża
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 kwietnia

Linię mety okołoziemskich regat w Portsmouth mija s/y "Copernicus" pod Kpt. Zygfrydem Perlickim.
czwartek, 25 kwietnia 1974
Z Buenos Aires wyruszył w rejs do Polski s/y "Euros"; w czasie nieprzerwanej żeglugi załoga z Kpt. Henrykiem Jaskułą dopłynęła do Helu w ciągu 90 dni po przebyciu 8276 mil.
środa, 25 kwietnia 1973
Z Cannes (z postojem w Giblartarze) wyruszył w samotny rejs przez Atlantyk Alain Gerbault na "Firecrest"; dotarł do Nowego Jorku po 101 dniach żeglugi.
środa, 25 kwietnia 1923
Nieopodal Wysp Kanaryjskich podczas próby bicia rekordu żeglugi 24-godzinnej wywraca się katamaran "Mediatis Region Aquitaine".
wtorek, 25 kwietnia 2006
Henryk Jaskuła zdobywa patent kapitański.
niedziela, 25 kwietnia 1971
Na skały Hamstone w południowej Anglii wpada "Herzogin Cecile".
sobota, 25 kwietnia 1936