TYP: a1

J. Heinrich „Porty Bałtyku, Polska i Litwa”

środa, 15 sierpnia 2012
MZ

Nie da się ukryć, że dzięki rozwojowi nadbrzeżnych miast i ulokowanych w nich portów, żeglowanie po bałtyckich wodach staje się nie tylko popularniejsze, ale i przyjemniejsze.

Zauważyli to nie tylko polscy żeglarze, ale i zagraniczni, coraz liczniej odwiedzający ten akwen. Świadczy o tym ta właśnie książka, bowiem napisana została przez Niemca dla niemieckiego wydawnictwa, teraz przetłumaczona na język polski i przez Almapress wydana. Jest to przewodnik przygotowany z prawdziwie niemiecką solidnością. Liczne plany portów, zdjęcia niewątpliwie ułatwią nawigację. Ale oprócz tego czytelnik otrzyma wiele istotnych informacji czysto turystycznych. Przewodnik obejmuje Zalew Szczeciński, polskie wybrzeże Bałtyku, Zatokę Gdańską, Zalew Wiślany. Oprócz tego równie starannie opisane zostały wody i porty litewskie Zalewu Kurońskiego oraz, co cenne, porty schronienia w obwodzie kaliningradzkim. Można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z książką wartą polecenia każdemu, kto na Bałtyk wybiera się żeglować.

Jörn Heinrich „Porty Bałtyku, Polska i Litwa”

Oficyna Wydawnicza Alma-Press

Wydanie I

stron: 215

cena: 74,99 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968