Tomasz Bednarczyk "Żeglowanie po Karaibach"

środa, 11 kwietnia 2012
MZ

Do niedawna każdy, kto poszukiwał przewodników żeglarskich po różnych akwenach, nie był rozpieszczany. Jedyne dostępne publikacje to były edycje zachodnich wydawnictw. Od pewnego czasu zaczęło się to jednak zmieniać.

Pierwsze pojawiły się książki poświęcone Chorwacji. O tyle to zrozumiałe, że Chorwacja była pierwszym, najliczniej odwiedzanym przez polskich żeglarzy miejscem. Teraz do wyboru mamy kilka, jeśli nie kilkanaście tytułów. Jedne oczywiście lepsze, inne gorsze, są też wśród nich pozycje „kanoniczne”, bez których żeglowanie u chorwackich wybrzeży trudno sobie wyobrazić. Niedawno przyszła kolej na Grecję – jak na razie do dyspozycji mamy dwa tomy poświęcone temu olbrzymiemu akwenowi, będące tłumaczeniem z niemieckiego – dobre i to!

Teraz przyszedł czas na Karaiby, to zrozumiałe, bowiem i tam, w ten egzotyczny kawałek świata coraz śmielej docierają Polacy. Ta książka ładnie wydana i bogato ilustrowana opisuje Wyspy Zawietrzne Małych Antyli od Martyniki do południowych krańców Grenady. Znajdziemy tu wiele cennych informacji zarówno turystycznych jak i tych niezbędnych żeglarzom. Co ważne i co cieszy, jest to przewodnik napisany przez polskiego żeglarza, zatem informacje w nim przedstawione uwzględniają polską specyfikę. Dowiemy się jak najlepiej na Karaiby się dostać, jakie formalności są niezbędne przy odwiedzaniu poszczególnych wysp, co wiąże się z przekraczaniem licznych granic i jakie patenty są konieczne, aby móc wyczarterować jacht. Na książkę składają się też zamieszczone w niej mapy z zaznaczonymi informacjami nawigacyjnymi, a także liczne zdjęcia, które ubarwiają lekturę, jednocześnie zachęcając do żeglarskiej wyprawy po tych egzotycznych wyspach.


Tomasz Bednarczyk „Żeglowanie po Karaibach, Martynika, Grenada, Barbados”

Oficyna Wydawnicza Alma-Press, Warszawa 2011

Stron: 104

Cena: 49,99 zł.

 

Książka do kupienia w naszym sklepie żeglarskim >>> "Żeglowanie po Karaibach"

Aby pożeglować po Karaibach, najlepiej skontaktować się z „Tawerną Skipperów”, gdzie można wyczarterować jacht, a także znaleźć kompetentnego skippera dobrze zaznajomionego z tym akwenem.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971