TYP: a1

Zofia Noceti-Klepacka srebrną medalistką w Perth

poniedziałek, 12 grudnia 2011
zofia noceti-klepacka perth
Ceremonia wręczenia medali. Fot. Daniel Carson
Zofia Klepacka YKP Warszawa (Kredyt Bank, Dill, Love Cyprus) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata seniorów w żeglarskiej klasie RSX. Klepacka wywalczyła także miejsce dla Polski w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk. Złoty medal zdobyła reprezentantka Izraela Lee Korzits, a brązowy Hiszpanka Marinie Alabau.


25-letnia Klepacka była mistrzynią świata w 2007 roku. W olimpijskich regatach startowała dwukrotnie - w 2004 roku w Atenach zajęła 12. miejsce w konkurencji Mistral, a w 2008 roku na chińskim akwenie w Qingdao uplasowała się na siódmej pozycji w klasie RS:X. We wrześniu tego roku została mistrzynią Europy. Teraz jej celem jest zdobycie medalu olimpijskiego.

Dzisiaj zawody w klasie RS:X rozpoczynają mężczyźni. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) i Przemysław Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Quiksilver) będą bronić złota i srebra Mistrzostw Świata z ubiegłego roku. W Mistrzostwach walczyć będą również Michał Majewski YKP Warszaw (Kredyt Bank, Dill) i Maks Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot (Tarifa). Odbędą się również kolejne wyścigi klasy Star, w której szanse medalowe mają Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

W zakończonych już regatach w klasach Laser Radial, Finn i 470 mężczyzn Polacy nie zdołali uplasować się na pozycjach dających prawo startu w igrzyskach Londyn 2012.

Wyniki regat:
http://www.perth2011.com/competition/PERTH2011/SAW102000/results

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922