TYP: a1

Zofia Noceti-Klepacka srebrną medalistką w Perth

poniedziałek, 12 grudnia 2011
zofia noceti-klepacka perth
Ceremonia wręczenia medali. Fot. Daniel Carson
Zofia Klepacka YKP Warszawa (Kredyt Bank, Dill, Love Cyprus) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata seniorów w żeglarskiej klasie RSX. Klepacka wywalczyła także miejsce dla Polski w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk. Złoty medal zdobyła reprezentantka Izraela Lee Korzits, a brązowy Hiszpanka Marinie Alabau.


25-letnia Klepacka była mistrzynią świata w 2007 roku. W olimpijskich regatach startowała dwukrotnie - w 2004 roku w Atenach zajęła 12. miejsce w konkurencji Mistral, a w 2008 roku na chińskim akwenie w Qingdao uplasowała się na siódmej pozycji w klasie RS:X. We wrześniu tego roku została mistrzynią Europy. Teraz jej celem jest zdobycie medalu olimpijskiego.

Dzisiaj zawody w klasie RS:X rozpoczynają mężczyźni. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) i Przemysław Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Quiksilver) będą bronić złota i srebra Mistrzostw Świata z ubiegłego roku. W Mistrzostwach walczyć będą również Michał Majewski YKP Warszaw (Kredyt Bank, Dill) i Maks Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot (Tarifa). Odbędą się również kolejne wyścigi klasy Star, w której szanse medalowe mają Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

W zakończonych już regatach w klasach Laser Radial, Finn i 470 mężczyzn Polacy nie zdołali uplasować się na pozycjach dających prawo startu w igrzyskach Londyn 2012.

Wyniki regat:
http://www.perth2011.com/competition/PERTH2011/SAW102000/results

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 August

Z Międzyzdrojów startuje I edycja regat Catamaran Amber Cup
sobota, 5 sierpnia 2000
Wojciech Biały, Jerzy Tarasiewicz, Ewa Chudyk i Ewa Mykita na statkowej szalupie "Rozumek" w Rijece rozpoczęli rejs z zamiarem opłynięcia Ziemi. Ze zmieniającą się załogą "Rozumek" odbył rejs na trasie Baleary, Giblartar, Casablancę, Las Palmas, Dakar, Mo
sobota, 5 sierpnia 1967
Zakończyła się 16. edycja Pucharu Ameryki; w finale regat amerykański "Ranger" pokonał brytyjskiego "Endeavoura II"
czwartek, 5 sierpnia 1937
Na "Sea Serpent" zakończył rejs z Bostonu do Coverack (Lizard) J.W.Lawlor
środa, 5 sierpnia 1891