TYP: a1

Zofia Noceti-Klepacka srebrną medalistką w Perth

poniedziałek, 12 grudnia 2011
zofia noceti-klepacka perth
Ceremonia wręczenia medali. Fot. Daniel Carson
Zofia Klepacka YKP Warszawa (Kredyt Bank, Dill, Love Cyprus) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata seniorów w żeglarskiej klasie RSX. Klepacka wywalczyła także miejsce dla Polski w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk. Złoty medal zdobyła reprezentantka Izraela Lee Korzits, a brązowy Hiszpanka Marinie Alabau.


25-letnia Klepacka była mistrzynią świata w 2007 roku. W olimpijskich regatach startowała dwukrotnie - w 2004 roku w Atenach zajęła 12. miejsce w konkurencji Mistral, a w 2008 roku na chińskim akwenie w Qingdao uplasowała się na siódmej pozycji w klasie RS:X. We wrześniu tego roku została mistrzynią Europy. Teraz jej celem jest zdobycie medalu olimpijskiego.

Dzisiaj zawody w klasie RS:X rozpoczynają mężczyźni. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) i Przemysław Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Quiksilver) będą bronić złota i srebra Mistrzostw Świata z ubiegłego roku. W Mistrzostwach walczyć będą również Michał Majewski YKP Warszaw (Kredyt Bank, Dill) i Maks Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot (Tarifa). Odbędą się również kolejne wyścigi klasy Star, w której szanse medalowe mają Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki.

W zakończonych już regatach w klasach Laser Radial, Finn i 470 mężczyzn Polacy nie zdołali uplasować się na pozycjach dających prawo startu w igrzyskach Londyn 2012.

Wyniki regat:
http://www.perth2011.com/competition/PERTH2011/SAW102000/results

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786