TYP: a1

Perth 2011: Myszka wicemistrzem, Miarczyński czwarty

poniedziałek, 19 grudnia 2011
Kinga Rzucidło

Źródło: www.rsxteam.eu
Piotr Myszka z AZS AWFiS Gdańsk wywalczył w australijskim Perth srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w windsurfingowej klasie RS:X. Złoto zdobył Holender Dorian van Rijsselberghe, a brąz pochodzący z Izraela Nimrod Mashich.


30-letniemu Polakowi nie udało się obronić wywalczonego we wrześniu ubiegłego roku w Danii tytułu mistrza i pozycji lidera po dziesięciu wyścigach w Perth. W podwójnie punktowanym wyścigu medalowym zajął ósme miejsce, tym samym utorował Holendrowi drogę do zwycięstwa, który zajmując czwarte miejsce, odrobił stratę do Myszki.

W mistrzostwach świata w klasie RS:X mężczyzn startowało 91 zawodników. Rozliczając Polaków: Przemek Miarczyński (SKŻ ERGO Hestia Sopot) w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce, miejsce 18 Michał Majewski (YKP Warszawa), na miejscu 32 uplasował się Maksymilian Wójcik (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Myszka, choć zadowolony z osiągniętego wyniku, nie ukrywał niedosytu, nie spełniło się bowiem jego główne marzenie, start w regatach olimpijskich. Dodał, że nie ma pretensji i żalu do Przemka Miarczyńskiego, który wygrał krajową klasyfikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Wprawdzie na wodzie są rywalami, ale na lądzie - przyjaciółmi.

Tomasz Chamera - dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego tłumaczył, że owa sytuacja jest jednocześnie splotem szczęścia i pechu. Zarówno Myszka, jak i Miarczyński są wysokiej klasy zawodnikami, ale w regatach olimpijskich wystąpić może tylko jeden reprezentant danego państwa.

Polacy w Australii wywalczyli w sumie dwa medale. Wcześniej, 11 grudnia srebrny medal w tej samej klasie zdobyła Zofia Noceti–Klepacka (YKP Warszawa), która pozyskała dla Polski miejsce w olimpijskich regatach Londyn 2012 i wygrała krajową kwalifikację do igrzysk. Dla przypomnienia, do Londynu pojadą także Mateusz Kusznierewicz (GKŻ Gdańsk) i Dominik Życki (Spójnia Warszawa), którzy w mistrzostwach świata w klasie Star zdobyli czwarte miejsce.

Źródło: www.rsxteam.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872