TYP: a1

Perth 2011: runda finałowa klasy RS:X rozpoczęta

piątek, 16 grudnia 2011

Fot. Richard Langdon Perth 2011
Po pierwszym dniu rundy finałowej. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) jest 2. Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot na 4. miejscu w klasyfikacji generalnej.


Relacje z wczorajszego dnia przekazujemy dopiero dziś ponieważ wczoraj do wieczora trwał protest którego rozpatrywanie nieco się przeciągnęło. Zgodnie z wcześniejszym planem odbyły się trzy wyścigi. Rozegrano je na trasie Leighton zlokalizowanej na północ od portu Freemantle (mapka poniżej) na której jeszcze niedawno Zośka Klepacka wygrywała swoje wyścigi. Tym razem jednak wiatr wiejący "od lądu" nie ułatwiał zadania zawodnikom. Z reguły przy słonecznej pogodzie około południa, a wiec w czasie gdy rozpoczynają się wyścigi tworzy się wiatr bryzowy wiejący do lądu z prędkością 15-18kt. Taki układ zapewnia stabilny wiatr. Jednak w momencie kiedy od rana jest duże zachmurzenie bryza nie występuje i zdarza się, że wiatr wieje od lądu i jest bardzo niestabilny w zakresie kierunku i prędkości. Z takim właśnie układem mieliśmy do czynienia przez ostatnie dwa dni.

Piotr zajął wczoraj 6, 2 i 12 miejsce i w rankingu regat przesunął się na 2. miejsce. Traci 6 punktów do prowadzącego Doriana Rijsselberghe z Holandii. Trzeci jest reprezentant Izreala Nimrod Mashiash. Przemek wczoraj finiszował 15,1,8 i zajmuje 4 miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc 8 punktów do Nimroda. Michał Majewski YKP Warszawa (Kredyt Bank) jest 17. a Maksymilian Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot znajduje się na 29. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Protest o którym wspominamy na początku został złożony miedzy innymi przez Przemka. Chodziło i błędne działanie Komisji Regatowej. Linia mety została ustawiona niezgodnie z diagramem który zamieszczony jest w Instrukcji Żeglugi. Protest został jednak odrzucony przez Jury.

Regaty powoli zmierzają do finału. Dziś mamy dzień przerwy. Plan na jutro to dwa wyścigi. Po jutrze odbędzie się wyścig medalowy punktowany podwójnie w którym wystartuje pierwsza dziesiątka regaty. Te dwa dni mogą jeszcze wiele zmienić dlatego trzeba się skoncentrować i walczyć do końca... to właśnie nasz plan.

Oficjalne wyniki regat po 5. wyścigach:
http://www.perth2011.com/competition/PERTH2011/SAM102000/results

Program regat:
12/12 - 2 wyścigi eliminacje
13/12 - 2 wyścigi eliminacje
14/12 - 2 wyścigi eliminacje
15/12 - 2 wyścigi finały
16/12 - dzień przerwy
17/12 - 2 wyścigi finały
18/12 - wyścig medalowy

Pozdrawiamy
www.RSXteam.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786