TYP: a1

PŚ na Majorce zakończony

poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Weronika Morys

Fot. Neus Jordi
W zakończonych w sobotę 9 kwietnia na Majorce regatach Pucharu Świata Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki wywalczyli 5. miejsce w klasie Star, a Zofia Klepacka (YKP Warszawa) utrzymała 6. miejsce w klasie RS:X. 11. miejsce w klasie Finn zajął Rafał Szukiel.


Mateusz Kusznierewicz ocenił swój występ w Pucharze Świata jako całkiem dobry. Warszawscy żeglarze mieli możliwość przetestowania nowego model żagla i nowych ustawień w warunkach regatowych. Teraz będą skupiać się głównie na treningach, bo brakuje im jeszcze opływania. Najbliższe cele polskiej załogi to regaty Pucharu Świata w Holandii i w Anglii.

W klasie Star wśród 39 załóg zwyciężyli Brytyjczycy Ian Percy i Andrew Simpson, mistrzowie olimpijscy z Qingdao 2008, aktualni mistrzowie świata. W klasie RS:X, w której startowało 44 zawodniczek, wygrała mistrzyni Europy 2010 Hiszpanka Marina Alabau.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939