TYP: a1

Wystartuj w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta!

środa, 16 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Żeglarski Puchar TrójmiastaTrzydniowe regaty, w których rywalizować będą zawodowe oraz amatorskie załogi jachtów morskich i kabinowych – to wydarzenie, którym Gdańsk, Gdynia i Sopot wspólnie przywitają sezon na wodzie. Żeglarski Puchar Trójmiasta odbędzie się między 23 a 25 maja, a zgłoszenia do udziału już trwają.

To druga edycja zawodów, które w ubiegłym roku miały imponującą frekwencję - na ponad stu jednostkach rywalizowało prawie czterystu uczestników! Wydarzenie zostało docenione podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej i nagrodzone tytułem Turystycznej Imprezy Żeglarskiej roku 2013.

Inicjatorem formuły, zgodnie z którą regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Zatoki Gdańskiej jest Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski, organizator regat. „Postanowiliśmy, aby rokrocznie zmieniać kolejność, w której uczestnicy odwiedzają miasta-gospodarzy. Dlatego w tym roku otwieramy regaty na molo w Sopocie, pierwszy dzień wyścigów kończy się świętowaniem w Gdańsku - w Górkach Zachodnich, natomiast ceremonia zamknięcia regat odbędzie się w Marinie Gdynia” – zapowiada prezes POZŻ Bogusław Witkowski.

Do udziału w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta zaproszone są załogi jachtów kabinowych i morskich, w tym zarówno doświadczeni skipperzy, jak i amatorzy. Dzięki zaangażowaniu sponsora – Grupy ENERGA podczas zawodów sportowa rywalizacja łączy się bogatym programem atrakcji na lądzie, bo głównym celem wydarzenia jest integracja środowisk żeglarskich. Organizatorzy zapowiadają koncert, loterię z nagrodami oraz zawody, których uczestnicy w nietypowych konkurencjach będą mieli szansę wygrać między innymi beczkę rumu!

Zapraszamy do udziału – zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001