TYP: a1

Trójmiasto zaprasza żeglarzy

czwartek, 15 maja 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska

ZPTTrwają zgłoszenia do drugiej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta – Turystycznej Imprezy Żeglarskiej roku 2013. Do udziału w regatach zaproszone są załogi jachtów morskich i kabinowych zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. To doskonała okazja by przywitać sezon pod żaglami, na wodach Zatoki Gdańskiej.


Sopot, Gdańsk i Gdynia – w takiej kolejności uczestnicy Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta odwiedzać będą miasta – gospodarzy. W dniach od 23 do 25 maja na zawodników czekają ciekawe trasy i moc atrakcji towarzyszących sportowej rywalizacji. Zapisy odbywają się za pomocą strony internetowej www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl, na której umieszczony został formularz zgłoszeniowy.

Bardzo się cieszymy, że zgłaszają się zawodnicy, z którymi spotkaliśmy się podczas pierwszej edycji, to sygnał, że formuła wydarzenia spodobała się żeglarzom. Jednocześnie serdecznie zapraszamy załogi, które wezmą udział w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta po raz pierwszy – podkreśla Bogusław Witkowski prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego.

Premierowa edycja imprezy spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem – o puchar rywalizowało ponad sto załóg i wielu uczestników zapowiedziało udział również w tegorocznej edycji. Nie zabraknie także gwiazd żeglarstwa – wśród sympatyków inicjatywy jest między innymi mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz, który wystartuje w kategorii Open dla jachtów powyżej 9 metrów. W wydarzeniu weźmie również udział Zbigniew Gutek Gutkowski na Jachcie ENERGA jednej z najnowocześniejszych konstrukcji regatowych na Bałtyku – będzie to jedna z niewielu okazji aby zmierzyć się z jednostką klasy IMOCA 60.

Podobnie jak w ubiegłym roku, zależy nam, aby na linii startu spotkali się wielokrotni uczestnicy regat morskich z tymi, którzy pływają turystycznie. Zapraszamy przede wszystkim do wspólnej zabawy – komentuje Bogusław Witkowski.

W zależności od warunków atmosferycznych sędzia główny regat zapowiada realizację od trzech do pięciu wyścigów, w tym najdłuższy – między sopocką mariną, a Górkami Zachodnimi, oraz liczne atrakcje towarzyszące. Integracji sprzyjać będzie zaplanowane na sobotni wieczór świętowanie przy muzyce w Ośrodku AZS Galion oraz konkursy z nagrodami, wśród których nie zabraknie pamiętnej beczki rumu ufundowanej przez portal Trojmiasto.pl. Aby ją zdobyć załogi będą musiały wykazać się zręcznością i umiejętnością współpracy, także na lądzie… Rywalizacja polegająca na pokonaniu żeglarskiego toru przeszkód, wypompowywaniu zęzy czy odszyfrowaniu haseł przekazywanych za pomocą alfabetu Morse’a zapowiada się nie mniej emocjonująco niż zmagania na wodzie.

Dla każdego kto chciałby wziąć udział w regatach i poszukuje jachtu bądź kompanów, uruchomiona została akcja „Skompletuj załogę”. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w formularzu zgłoszeniowym, a pracownicy biura regat oferują pomoc w skontaktowaniu zainteresowanych stron.

Rejestracje za pośrednictwem strony www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl trwać będą do 22 maja. Pod tym samym adresem, znajdują się również wszelkie informacje dotyczące regat. Sponsorem głównym tegorocznej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Grupa ENERGA S.A, partnerem głównym Centrum Stworzone dla Zdrowia, natomiast partnerem technicznym producent odzieży sportowej marka D.A.D. Warto wziąć udział w tym wydarzeniu i tydzień po oficjalnym otwarciu sezonu żeglarskiego, przywitać sezon pod żaglami, na Zatoce Gdańskiej.

Żeglarski Puchar Trójmiasta


Trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Organizatorem Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta jest Pomorski Związek Żeglarski, a gospodarzami imprezy są Sopot, Gdańsk i Gdynia. Sponsorem głównym wydarzenia jest Grupa ENERGA S.A.

Partner Główny: Centrum Stworzone dla Zdrowia
Partner techniczny: D.A.D.
Partnerzy: Parker, MOSiR Gdańsk, Gdynia Żeglarska Stolica Polski, MOSiR Sopot, Marina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Wiatr i Woda, Hotel Galion, Narodowe Centrum Żeglarstwa
Współpraca: Pantaenius, North Sails, Selden, Premium Yachting, VMG PR, VMG EVENTS
Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Żagle, Sailbook.pl

Zapraszamy do odwiedzania:
www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl
www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze