TYP: a1

Pierwsze wyścigi Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta za nami

niedziela, 25 maja 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Żeglarski Puchar Trójmiasta
23 maja drugą edycję trójmiejskich regat otworzył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Gospodarz pierwszego dnia imprezy życzył wszystkim uczestnikom stopy wody pod kilem. O godzinie 11.00 załogi wystartowały z Mariny Sopot do pierwszego wyścigu.

Do udziału w regatach zgłosiło się prawie 60 jednostek, wśród nich zabytkowy, drewniany jacht Dana, nowoczesny Trimaran Catchup oraz imponujący jacht ENERGA, ze Zbigniewem Gutkiem Gutkowskim za sterem. Po krótkim wyścigu na wysokości molo w Sopocie, jachty popłynęły do Górek Zachodnich, gdzie na uczestników czekało wieczorne świętowanie na terenie Ośrodka AZS Galion.. W trakcie drugiego biegu, na zawodników czekała pełna gama atmosferycznych wrażeń. W tracie wyścigu wiatr zmienił kierunek o 180 stopni a halsowanie zastąpiła żegluga z wiatrem. Zakończenie zmagań na wodzie nie oznaczało końca emocji. Reprezentanci załóg stanęli w szranki o 10-litrową beczkę rumu ufundowaną przez patrona medialnego imprezy – portal Trojmiasto.pl. Najsprawniejszą załogą okazał się jacht Le Voyageur.

Start do ostatniego wyścigu Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 10.00, natomiast finał trzydniowych regat odbędzie się w Marinie Gdynia o godzinie 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczestnicy regat oraz kibice.

Zapraszamy do odwiedzania: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl, www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912