TYP: a1

Pierwsze wyścigi Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta za nami

niedziela, 25 maja 2014
Informacja prasowa | Zuzanna Mojska
Żeglarski Puchar Trójmiasta
23 maja drugą edycję trójmiejskich regat otworzył Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Gospodarz pierwszego dnia imprezy życzył wszystkim uczestnikom stopy wody pod kilem. O godzinie 11.00 załogi wystartowały z Mariny Sopot do pierwszego wyścigu.

Do udziału w regatach zgłosiło się prawie 60 jednostek, wśród nich zabytkowy, drewniany jacht Dana, nowoczesny Trimaran Catchup oraz imponujący jacht ENERGA, ze Zbigniewem Gutkiem Gutkowskim za sterem. Po krótkim wyścigu na wysokości molo w Sopocie, jachty popłynęły do Górek Zachodnich, gdzie na uczestników czekało wieczorne świętowanie na terenie Ośrodka AZS Galion.. W trakcie drugiego biegu, na zawodników czekała pełna gama atmosferycznych wrażeń. W tracie wyścigu wiatr zmienił kierunek o 180 stopni a halsowanie zastąpiła żegluga z wiatrem. Zakończenie zmagań na wodzie nie oznaczało końca emocji. Reprezentanci załóg stanęli w szranki o 10-litrową beczkę rumu ufundowaną przez patrona medialnego imprezy – portal Trojmiasto.pl. Najsprawniejszą załogą okazał się jacht Le Voyageur.

Start do ostatniego wyścigu Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 10.00, natomiast finał trzydniowych regat odbędzie się w Marinie Gdynia o godzinie 16.00. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są uczestnicy regat oraz kibice.

Zapraszamy do odwiedzania: www.zeglarskipuchartrojmiasta.pl, www.facebook.com/zeglarskipuchartrojmiasta
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504