TYP: a1

Puchar Europy w żeglarstwie - Paweł Tarnowski broni złota

wtorek, 20 maja 2014
Informacja prasowa PZŻ
Tarnowski
Fot. archiwum PZŻ
Ruszają regaty Delta Lloyd EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 w holenderskim Medemblik. Liczną polską ekipę prowadzi młody Paweł Tarnowski, który rok temu triumfował w tej imprezie w klasie RS:X.

W 2013 roku zawodnik z Polski pokonał m.in. mistrza olimpijskiego z Londynu i byłych mistrzów świata. Do wyścigu medalowego z powodu choroby nie przystąpił wówczas Przemysław Miarczyński, choć w pierwszej części regat radził sobie także zupełnie dobrze. W klasyfikacji końcowej zajął szóste miejsce.

Teraz polska drużyna ENERGA Sailing Team Poland rusza całą siłą! Paweł Tarnowski, Przemysław Miarczyński, Piotr Myszka, Maja Dziarnowska, ale także Zofia Klepacka i Kamila Smektała oraz reszta reprezentacji Polski w klasie RS:X prowadzonej przez trenerów Pawła Kowalskiego i Cezariusza Piórczyka gwarantuje wielkie emocje i sukcesy.

Ostrą walkę zapowiadają także nasze załogi w klasie 49er, panie w 470 oraz zawsze bojowi zawodnicy z klasy Finn, którzy zakończyli niedawno Mistrzostwa Europy. W Medemblik zabraknie jedynie naszych reprezentantów w klasach Laser i Laser Radial.

Na wodach u wybrzeży Holandii nie zabraknie natomiast akcji i szybkiej żeglugi. Do rywalizacji przystępują bowiem szybkie katamarany Nacra 17 oraz specjaliści od fruwania na kitach.

Regaty Delta Lloyd EUROSAF Champions Sailing Cup w holenderskim Medemblik zaliczane są obecnie do żeglarskiego Pucharu Europy - EUROSAF Champions Sailing Cup.

Po reformie Żeglarskiego Pucharu Świata dokonanej przez Międzynarodową Federację Żeglarską dwa lata temu w skład regat Pucharu Świata wchodzi tylko pięć imprez na różnych kontynentach. Są to zawody w Miami, Qingdao, Melbourne oraz dwie europejskie lokalizacje na Majorce i w Hyeres.

Żeglarski Puchar Mistrzów EUROSAF Champions Sailing Cup 2014 tworzy seria następujących zawodów; Riva del Garda we Włoszech (7-11 maja 2014), Delta Lloyd Regatta w Holandii (20-24 maja 2014), RYA Sail for Gold Regatta w angielskim Weymouth (7-12 czerwca 2014), Kieler Woche w Niemczech (21-25 czerwca 2014) oraz Semaine Olympique Francaise we francuskim La Rochelle (22-25 września 2014).


Oficjalna strona regat:
http://www.deltalloydregatta.org

Skład reprezentacji Polski


Energa Sailing Team Poland

Maja Dziarnowska, Paweł Tarnowski, Piotr Myszka, Przemysław Miarczyński – RS:X
Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik – 470
Łuksza Przybytek / Paweł Kołodziński – 49er
Piotr Kula – Finn

RS:X (kobiet i mężczyzn)

Zofia Klepacka
Maja Dziarnowska
Małgorzata Białecka
Kamila Smektała
Hanna Zembrzuska
Przemysław Miarczyński
Piotr Myszka
Paweł Tarnowski
Marcin Urbanowicz
Piotr Nowacki
Arkadiusz Brzozowski

49er

Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński
Tomasz Januszewski / Jacek Nowak
Przemysław Filipowicz / Jacek Piasecki

470 kobiet

Agnieszka Skrzypulec / Natalia Wójcik

Finn

Piotr Kula
Jakub Marciniak
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851